Szybkie linki

Treść strony

Animator - Sławomir Dymarczyk

Turniej tenisa ziemnego na Orliku przy ZSP w Łysych

29 listopada odbył się kolejny gminny turniej tenisa ziemnego, który kończył pracę Orlika w sezonie 2014. Pomimo surowych warunków (-8 stopni), dyscyplina wkradająca się sukcesywnie w serca mieszkańców gminy Łyse znalazła kilkunastu uczestników rywalizujących o najlepsze lokaty. Turniej oczywiście przyniósł wiele emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć, jednak na ostatniej prostej doświadczenie wzięło górę. I miejsce zajął Mirosław Mazuch, II – Sławomir Dymarczyk, III – Adam Krzyżewski. W organizacji zawodów pomagała dyrekcja ZSP w Łysych. Nagrody oraz dyplomy wręczał dyrektor Dariusz Ptak.

SAMORZĄDOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POD PATRONATEM STAROSTY OSTROŁĘCKIEGO I WÓJTA GMINY ŁYSE

Sport łączy ludzi - można by stwierdzić po I Samorządowym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w Łysych 28 września. To sportowe święto objęli patronatem Starosta Ostrołęcki i Wójt Gminy Łyse.
Impreza przyciągnęła licznych miłośników futbolu, zarówno graczy jak i kibiców. Zgłosiło się aż 12 drużyn z terenu gminy Łyse. Zawodników wystawiły sołectwa: Dawia, Łyse, Wejdo, Serafin, Szafranki, Lipniki, Tartak, Dęby, Łączki, Warmiak, Piątkowizna i Zalas. Piłkarzom towarzyszyły rodziny i znajomi, łącznie około 200 osób.

Drużyny drogą losowania podzielono na dwie grupy, które równolegle rozgrywały mecze na obu łysowskich Orlikach - przy Zespole Szkół Publicznych (ul. Szkolna) i przy Zespole Szkół Powiatowych (ul. St. Krupki). Z rozgrywek grupowych wyłoniono cztery drużyny, które zagrały o miejsca na podium. W półfinałach spotkały się pary: Wejdo - Łyse - wynik meczu po dogrywce i serii rzutów karnych 5: 4 i Dawia - Lipniki, których mecz zakończył się rezultatem 3:2.

Finałowe spotkanie rozegrały drużyny z Dawii i Wejda. Po zaciętej walce, w której wielki kunszt pokazali obaj bramkarze, wygrał zespół z Wejda wynikiem 1:0. W "małym finale" świetnie zagrały zespoły z Lipnik i z Łysych, zatriumfowali piłkarze z Łysych, dwukrotnie trafiając do bramki przeciwników.
Rozgrywki wywoływały wiele emocji, ale i zawodnicy i kibice pamiętali o zasadach fair play i wzajemnym szacunku. Panowała atmosfera przyjacielskiej rywalizacji i dobrej rodzinnej zabawy. Także wrzesień pokazał swoje łagodne i słoneczne oblicze, pogoda była "jak na zamówienie".
O wszystkich uczestników imprezy zadbała firma JBB, która przygotowała przysmaki z grilla. Zrumienione kiełbaski, kaszanka, sałatki doskonale smakowały na świeżym powietrzu. Spółdzielnia Uczniowska z Zespołu Szkół Powiatowych wystąpiła z bogatą ofertą słodkości i napojów domowej roboty.
Zwycięskim drużynom puchary wręczyli: Starosta Ostrołęcki Krzysztof Parzychowski, Radni Powiatowi - Andrzej Lis i Stanisław Lipka, Wójt Gminy Łyse Wiesław Kowalikowski i Dyrektorzy Szkół - Grzegorz Fabiszewski oraz Dariusz Ptak. Ufundowano też nagrody specjalne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dariusza Popielarza z Wejda, tytuł najlepszego bramkarza zdobył Jerzy Kowalczyk z Tartaku, a najlepszym strzelcem został Hubert Dąbkowski z Dawii. Członkowie drużyn otrzymali upominki ufundowane przez Radnego do Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mariana Krupińskiego.
Wszystkie mecze sędziowali Grzegorz Fabiszewski i Krzysztof Lidacki.
Przyjemnie było patrzeć na uśmiechniętych ludzi, na zaangażowanych w grę sportowców, na wspierających "swoich" kibiców. Turniej pokazał jak duże jest w naszej gminie zainteresowanie sportem, chęć spotkania się z innymi mieszkańcami, potrzeba wspólnego, fajnego spędzania czasu. Inicjatorowi turnieju był Stanisław Lipka gratulujemy pomysłu.

Sławomir Dymarczyk - Animator

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt

We wtorek 30 września na Orliku, przy naszej szkole, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt. W turnieju wzięło udział sześć drużyn z: Baranowa, Goworowa, Kadzidła, Łysych, Myszyńca i Troszyna. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których do półfinału awansowały po dwie najlepsze.

W grupie A zagrały reprezentacje z: Łysych, Myszyńca i Kadzidła.

W grupie B: Baranowo, Goworowo i Troszyn.

Zanim wyłoniono pary finałowe miał odbyć się mecz drużyn z Myszyńca i Troszyna o piąte miejsce. Ale zawodniczki z Troszyna zrezygnowały z walki  i "oddały" mecz walkowerem.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się ekipy z Kadzidła i Baranowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem dla Kadzidła 2:0. Drugi półfinał, w którym zagrały ekipy z Łysych i Goworowa zakończył się pomyślnie dla naszej drużyny wynikiem 2:1. Przegrani z półfinałów zagrali w meczu o trzecie miejsce. Baranowo pokonało Goworowo 1:0 w rzutach karnych. Rywalizacja o miejsce na podium, która toczyła się przy słonecznej pogodzie i koleżeńskiej atmosferze, była bardzo zacięta.

Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna z Łysych, która w finale pokonała zespół z Kadzidła 2:1.

- Troszyn

Najlepszą zawodniczką turnieju została - MAGDALENA RUSZCZYK - uczennica ZSP w Łysych.

Z D J Ę C I A

Gminne eliminacje o Puchar Premiera Donalda Tuska

11 i 12 września 2014r. na Orliku przy Zespole Szkół Powiatowych w Łysych odbyły się gminne eliminacje o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej. Eliminacje miały na celu wyłonienie najlepszych drużyn w danej kategorii. 11 września rywalizowały ze sobą drużyny dziewcząt i chłopców rocznik 2001/2002. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna ,,Victoria Zalas’’, II miejsce ,,FC Pupkowizna”, III miejsce ,,ZS Łyse’’. W kategorii chłopców I miejsce zajęła drużyna ,,Victoria Zalas’’, II miejsce ,,Huragan Lipniki”, III miejsce ZS Łyse. 12 września rywalizowały ze sobą drużyny dziewcząt i chłopców rocznik 2003/2004. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna ,,Victoria Zalas’’, II miejsce ,,UKS Szkwa Warmiak”, III miejsce ,,SP Lipniki’’. W kategorii chłopców I miejsce zajęła drużyna ,,FC Pupkowizna’’, II miejsce ,,SP Lipniki”, III miejsce SP Łyse. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy niesieni dopingiem rówieśników oraz opiekunów dali z siebie 100% możliwości ale tylko drużyny, które zajęły I miejsca awansowały do eliminacji wojewódzkich w Ostrołęce. Turniej zgromadził ok. 120 uczestników. Wszystkie mecze rozgrywane były w miłej sportowej atmosferze. Spotkania sędziował Krzysztof Lidacki, patronat objęła dyrekcja ZSP w Łysych.

Sławomir Dymarczyk

Animator

Turniej tenisa ziemnego na Orliku przy Zespole Szkół Powiatowych w Łysych - 28 i 29 czerwca 2014.

Do rywalizacji przystąpiło 14 mieszkańców gminy Łyse. Zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy z których dwie najlepsze osoby przechodziły do półfinału. 29 czerwca został rozegrany półfinał i finał. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Mirosław Mazuch, drugie Rafał Domian, trzecie Piotr Piankowski. Cały turniej przebiegał w miłej atmosferze a uczestnicy wyrazili chęć udziału w kolejnym, który zaplanowany jest pod koniec sierpnia.

Szczególne podziękowania należą się właścicielowi ,,Pizzerii Latino'', który zasponsorował puchary oraz właścicielowi ,,Piekarnia Kurpiowska Serafin'' za przygotowanie słodkiego poczęstunku do kawy i herbaty.