Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 27 Października 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Szerokopasmowy internet w każdej z gmin powiatu

Szerokopasmowy internet w gminach powiatu ostrołęckiego coraz bliżej. Wczoraj w Starostwie Powiatowym, z inicjatywy przewodniczącego rady powiatu Krzysztofa Mroza i wiceprzewodniczącej rady Anny Śniadach  odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Inea z wójtami gmin w powiecie ostrołęckim.

Inea, multimedialny operator telekomunikacyjny,   realizuje w tej chwili projekt, dzięki któremu wszystkie szkoły na Mazowszu, najpóźniej do wiosny 2020 roku, będą korzystały z szerokopasmowego internetu. Idąc za ciosem, Inea proponuje budowę sieci, która pozwoli dotrzeć z szybkim internetem do każdego gospodarstwa domowego oraz instytucji. Sieć będzie otwarta, będą mogli korzystać z niej też inni operatorzy. - Dzięki olbrzymiemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej, koszt doprowadzenia światłowodu do gospodarstwa domowego znacznie spadł - przekonywał podczas spotkania Janusz Kosiński z Inea SA. Inea oferuje w tej chwili łącze 10 Gb/s. Prezes firmy na spotkaniu z wójtami podkreślał, że jego firmie zależy przed wszystkim na tym, by dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Żeby jednak tak mogło się stać, apelował do wójtów, by gminy obniżyły stawki za zajęcie pasa drogowego pod światłowód.

- Od obniżenia stawek, zależy rozmiar inwestycji - przyznał Kosiński. Atmosfera spotkania temu sprzyjała, wójtowie nie kryli, że mieszkańcy od dawna oczekują możliwości korzystania z szybkiego internetu. Uchwałę na wczorajszej sesji, obniżającą stawki za zajęcie pasa drogowego, podjęła też rada powiatu.

drukuj (Szerokopasmowy internet w każdej z gmin powiatu)

  • data: 2018-10-16

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 2018  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 30731 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki