Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 27 Października 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

O gminnych wodociągach i geoportalu na spotkaniu w starostwie

Kierownicy zajmujący się na co dzień gospodarką komunalną w gminach powiatu ostrołęckiego spotkali się w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce z inicjatywy radnego Powiatu Ostrołęckiego Adama Białobrzeskiego.  

Tematem wiodącym spotkania było zapoznanie się z możliwością połączenia wszystkich wodociągów gminnych w jedną, dużą sieć. W tej chwili na możliwych  17 połączeń między gminami , wykonanych jest 5. Wśród plusów takiego połączenia, Adam Białobrzewski, który jest kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kadzidle, wymienił:  gwarancję, że woda dotrze do odbiorców; czas, który można poświęcić na przeciwdziałanie niekorzystnym zdarzeniom jakie miały miejsce; stacje i wodociągowe i urządzenia mogą być racjonalnie wykorzystane. Adam Białobrzeski przedstawił w prezentacji również  analizę wodociągów w poszczególnych gminach.
Z kolei z nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu metrologii wodomierzy zapoznali uczestników spotkania przedstawiciele firmy Diehl Metering.


Karolina Zglejc z Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej przybliżyła Geoportal Powiatu Ostrołęckiego - system teleinformatyczny, wykorzystujący środki komunikacji elektronicznej, zapewniający dostęp do usług danych przestrzennych infrastruktury. Geoportal Powiatu Ostrołęckiego znajduje się pod adresem: https://powiatostrolecki.geoportal2.pl/

Publikowane są w nim aktualne dane ewidencji gruntów i budynków. Geoportal powiatu posiada dwa tryby danych: publiczny i chroniony.

  • data: 2019-03-15

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 2019  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 11318 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki