Kalendarz

Wtorek 20 Lutego 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Karnawałowe harce na parkiecie księżniczek i superbohaterów
2018.02.13
-

Bal karnawałowy dla dzieci zorganizowała w minioną sobotę, 10 lutego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu. Patronat nad imprezą objął  starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Sołtysi i liderzy z gmin powiatu ostrołęckiego szkolili się
2018.02.13
-

Stowarzyszenie Aktywniejsi Razem oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce  9 lutego zorganizowało „I Turniej, konferencja i szkolenie sołtysów, liderów i działaczy powiatu ostrołęckiego”.

Po raz trzynasty w Lelisie darli pierze
2018.02.12
-

"Darcie Pierza" skupia pasjonatów kurpiowskiego folkloru, miłośników kultury, tradycji i obrzędów. Do Lelisa przybywają grupy z całego powiatu ostrołęckiego, w tym roku wyjątkowo przybyli też goście z sąsiedniego województwa, a także grupa sołtysów z Ukrainy, która zaprezentowała tamtejszy folklor.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców z regionu
2018.02.12
-

 

Nagrody i wyróżnienia trafiły do najlepszych sportowców z naszego regionu, trenerów i działaczy podczas Gali Sportowiec Roku 2017 w Regionie, organizowanej przez portal internetowy moja-ostroleka.pl.  Rozstrzygnięty został też plebiscyt na najpopularniejszego sportowca. 

Ponad 4 mln zł dla Powiatu Ostrołęckiego na przebudowę droggi Kadzidło-Łyse-Łączki
2018.02.08
-

4,2 mln zł przeznaczy na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej Kadzidło-Łyse-Łączki Powiat Ostrołęcki.  Dofinansowanie z budżetu Mazowsza   w takiej wysokości otrzymał w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”.

Zapusty w Chudku, czyli jak się Kurpie bawią w ostatnie dni karnawału
2018.02.07
Fot. Tygodnik Ostrołęcki

Na Zapusty do Chudka zaprosiło  6 lutego Koło Gospodyń Wiejskich Chudkozionki i gmina Kadzidło. I około stu osób chętnie z tegoż zaproszenia skorzystało, głównie mieszkańcy gmin Kadzidło i Lelis. A także starosta Stanisław Kubeł i wicestarosta Krzysztof Parzychowski, przewodniczący rady powiatu Krzysztof Mróz, radna powiatu Anna Śniadach,  Mirosław Augustyniak z WORD, dyrektor CK BiS w Lelisie Bartosz Podolak, zaprzyjaźnione koła gospodyń.

Wkrótce "Zakazane piosenki" w Nowej Wsi. Trwają zgłoszenia do konkursu
2018.02.07
-

Gimnazjum im. K.K Baczyńskiego w Nowej Wsi zaprasza na V  Powiatowy  Przegląd Pieśni pt. „Zakazane piosenki” (z okresu okupowanej Warszawy oraz o tematyce Powstania Warszawskiego).

Zespół z Zawad gościł we Wrocławiu
2018.02.06
-

Zespół kurpiowski „Pod Borem” z Zawad w gminie Baranowo  na zaproszenie prezesa Związku Ukraińców w Polsce Oddział Wrocław gościł w tym pięknym mieście. Uczestniczył w cyklu imprez ekumenicznych oraz spotkań mniejszości narodowych we Wrocławiu mieszkających.

 

Informacja Sejmiku Województwa Mazowieckiego
2018.02.06

Na stronie www.mazovia.pl dostępny jest projekt uchwały w sprawie określenia programu ochrony środowiska przed hałasem dla terenów poza aglomeracjami, o których mowa w art. 179 ust. 1ustawy Prawo ochrony środowiska.

Wszyscy zainteresowani mogą składać uwagi i wnioski do projektu uchwały w terminie do 28 lutego 2018 roku.

Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Sejmik Województwa Mazowieckiego.

Święto fafernucha w Golance
2018.02.05
-

Tradycyjne, kurpiowskie ciastka z marchewką i pieprzem były bohaterami sobotniej imprezy w Golance. Przy stolnicach, w fartuchach i z zakasanymi rękami stanęli m.in. europoseł Jarosław Kalinowski, starosta Stanisław Kubeł, radny sejmiku woj. mazowieckiego Mirosław Augustyniak, wójt Lelisa Stefan Prusik.

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 97058 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)