Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Piątek 20 Września 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Zapraszamy do obozowiska kawaleryjskiego

W Czerwinie, na boisku przy ul. Wolności  w dniach 5-8 września odbywać się będzie impreza pn. "Konna wyprawa, wrześniowy szlak - obozowisko kawaleryjskie". Serdecznie na nią zapraszamy - ma ona charakter otwarty dla publiczności.

Kawalerzyści rozbiją obozowisko, na terenie którego znajdzie się: plac apelowy, wystawa, staną stajnie, namioty mieszkalne. Na wystawie można będzie obejrzeć plansze, opowiadające o historii kawalerii w dwudziestoleciu międzywojennym - od odzyskania niepodległości aż po kampanię jesienną w 1939 r., różne rodzaje umundurowania, wyposażenie kawalerzysty i konia, rzędy wojskowe, lance, szable, karabiny itp. Stanie specjalny namiot poświęcony orkiestrom pułkowym oraz roli sygnalistów podczas działań wojskowych oraz prezentacją współczesnych żołnierzy, przygotowaną przez Batalion Dowodzenia 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Młodzież szkolną szczególnie zachęcamy do udziału w zajęciach edukacyjnych. Będą one odbywały się w grupach. Przewodnik oprowadzi uczniów po poszczególnych punktach obozowiska, wyczerpująco o nich opowiadając.

W programie zajęć zaplanowano także: wizytę w stajni, gdzie młodzież dowie się najważniejszych rzeczy o koniach kawaleryjskich, ich utrzymaniu i szkoleniu; zwiedzanie wystawy o wydarzeniach z kampanii jesiennej w 1939 r. Na wystawie, poza planszami, znajdzie się wiele interaktywnych eksponatów. Młodzież będzie miała okazje poznać wyposażenie i umundurowanie kawalerii, a także spróbować swoich sił we władaniu białą bronią. Finałem tych zajęć stanie się pokaz, który prezentuje w praktyce wiedzę przekazaną podczas zwiedzania obozowiska.  Integralnym elementem zajęć edukacyjnych jest bowiem  pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego. Sekcja kawalerzystów (6 koni i jeźdźców), prezentująca wyposażenie i umundurowanie z 1939 roku przedstawi: musztrę konną; pokaz lansjerów oraz dynamiczny, niezwykle efektowny pokaz władania szablą oraz lancą.

Zajęcia edukacyjne dla młodzieży szkolnej odbywać się będą 5 września. Zgłoszenia uczniów przyjmuje p. Jadwiga Kowalczyk, gok.czerwin@gmail.com

tel. (29) 761-45-92 wew. 58

 

 

 

  • data: 2019-09-04

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 211344 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki