Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Piątek 20 Września 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Jesienne biegi przełajowe w Lelisie

Na początku września tradycyjnie w Lelisie odbywają się Jesienne Biegi Przełajowe. Startują w nich nie tylko uczniowie z tej gminy, lecz także z gmin ościennych.

W tegorocznej, 21.  edycji imprezy uczestniczyli młodzi sportowcy z gmin Lelis, Olszewo-Borki, Czarnia i Myszyniec. Wśród uczestników byli także biegacze z Ostrołęki.

XXI Jesienne Biegi Przełajowe o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Lelis odbyły się w sobotę 7 września. Otwarcia imprezy dokonali wójt Stefan Prusik i radny sejmiku wojewódzkiego Mirosław Augustyniak. Następnie rozpoczęła się rywalizacja młodych sportowców na różnych dystansach.

Najkrótszy był bieg „krasnali”, czyli przedszkolaków (100 m). Najdłuższy dystans do pokonania mieli uczniowie z rocznika 2005 (800 m). Łącznie rozegrano 20 biegów.

Nagrody dla najlepszych biegaczy zostały sfinansowane ze środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymywali pamiątkowe statuetki. Biegaczy z miejsc I-III honorowano medali. Najlepszej szóstce biegaczy wręczano pamiątkowe koszulki i dyplomy. Nagrody wręczał wójt Stefan Prusik w towarzystwie organizatorów.

Tegoroczną edycję Jesiennych Biegów Przełajowych przygotowali: Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”, Rada Gminna LZS w Lelisie, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie, Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie.

 

Powiat Ostrołęcki wsparł finansowo organizację imprezy sportowej.

Fot. Tygodnik Ostrołęcki

  • data: 2019-09-10

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 211354 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki