Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Piątek 20 Września 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

W Baranowie podziękowali za tegoroczne plony

To były 20., jubileuszowe gminno-parafialne dożynki. Rozpoczęły się mszą św. dziękczynną, odprawioną w baranowskim kościele.

Po mszy  korowód dożynkowy na czele ze starostami, Małgorzatą i Waldemarem Ogonowskimi z Cierpiąt dotarł do amfiteatru. I w strugach deszczu rozpoczęła się druga część dożynek. Jako pierwszy na scenie, z obrzędem dożynkowym,  zaprezentował się Kurpiowski zespół "Pod Borem" z Zawad. Następnie gości powitał wójt gminy Baranowo Henryk Toryfter. Przyznał, że to pierwszy raz od 17 lat, gdy w gminne święto pada deszcz.

- Dożynki organizujemy, aby podziękować rolnikom za ich ciężką pracę, ale także po to, by integrować się i cieszyć - mówił wójt. - Choć tegoroczne plony, z powodu niskiej wilgotności są słabsze, to w mojej ocenie nie ma wielkich powodów do niepokoju. Powinniśmy cieszyć się z tego co udało się osiągnąć, bo niestety niedobór opadów w okresie wegetacji roślin może być zjawiskiem cyklicznym, wynikającym ze zmian klimatycznych.

A i starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł też zaczął swoje wystąpienie od skomentowania pogody:

- Dla twardych Kurpiów nie ma pogody złej, jest tylko dobra i bardzo dobra. Dzisiaj po prostu jest ta dobra - zaznaczył. - Z każdej pogody należy się cieszyć, tak jak z każdej chwili w życiu. Starosta mówił też  między innymi o trzech drogach powiatowych, których budowa dofinansowana będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Po oficjalnych wystąpieniach na scenie zagrała m.in. Kapela Kurpiowska, zespół "Za 5 dwunasta",  Mamzel, Red Quenn, także zespół cygański. Prezentowały się grupa śpiewacza Klubu Seniora z Baranowa, KGW „Rychtowne Babki”.

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, były też stoiska, na których można było zjeść coś pysznego.


 

 

  • data: 2019-09-11

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 211352 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki