Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Poniedziałek 9 Grudnia 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Pierwsze umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostały podpisane

W  Szkole Podstawowej w Chudku została podpisana pierwsza z umów na realizację zadań drogowych, na które Powiat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi o "Rozbudowę i przebudowę ciągu komunikacyjnego Chudek - Baranowo na terenie gm. Lelis i Kadzidło". Wartość inwestycji to ponad 17 mln zł. Dofinansowanie z FDS wynosi 80 proc.

Powiat Ostrołęcki reprezentowali starosta Stanisław Kubeł i wicestarosta Krzysztof Parzychowski. Obecni byli także wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski i wójt gminy Lelis Stefan Prusik, którzy współfinansują zadanie. A także Henryk Toryfter, wójt gm. Baranowo, Marcin Grabowski, radny sejmiku wojew. mazowieckiego, przedstawiciele rady powiatu, przewodniczący rad gmin, sołtysi.

 - To historyczna umowa – pierwsza inwestycja z Funduszu Dróg Samorządowych w regionie – mówił starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. – Od czasu do czasu otwierają się taki okienka w życiu i albo w nie wchodzimy, albo nie – mówił starosta. – Takim okienkiem było podjęcie przez nasz parlament ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Był określony czas na nabór wniosków. Gdybyśmy nie mieli gotowej dokumentacji, to byśmy nią nie zagrali.

- Dziś dopełniamy to wszystko drogą, która nas dzieliła, która nas skłóciła, która nas w jakiś sposób dzięki cierpliwości i wzajemnemu szacunkowi pogodziła – mówił z kolei wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski.

Kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski zaś dodał:

– Fundusz Dróg Samorządowych świetnie się wpisuje w potrzeby na naszych terenach. Gratuluję panu staroście tak świetnych wyników, bo pozyskać tyle środków dla naszego pięknego regionu to jest sztuka.

 Podpisanie umowy zorganizowano w Chudku, ponieważ, co podczas spotkania podkreślił wójt Łukaszewski – to społeczność tej dynamicznie rozwijającej  się miejscowości najbardziej zyska na budowie pod względem komfortu przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Kwota dofinansowania z FDS wyniosła 14 174 301,00 zł, zaś cała inwestycja ma się zamknąć kwotą ponad 17 milionów złotych.

 Zadanie to podzielono w postępowaniu przetargowym na dwa odcinki. Podpisanie umowy z wykonawcą dotyczyło odcinka od DK 53 przez Chudek, Glebę do mostu na Omulwi. Wykona go firma Ostrada, która złożyła najniższą ofertę, wartą prawie 12 mln zł. Powstaną m.in. ronda w Obierwi i Chudku, a także obustronne ciągi pieszo-jezdne.

 Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. Dofinansowanie w ramach FDS zakłada, że inwestycja ma być zrealizowana w całości i rozliczona w rok od podpisania umów.

 - Za rok powinniśmy tu już jeździć i zapomnieć o budowie – powiedział starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł zwracając się do prezesa Ostrady, Jarosława Nowaka.

Goście wydarzenia mieli także okazję obejrzeć szkołę - nowoczesną, dobrze wyposażoną z piękną halą sportową. Z dumą o obiekcie mówił dyrektor Józef Kojtek.

  • data: 2019-11-29

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 235033 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki