Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Poniedziałek 9 Grudnia 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Radni uchwalili wyższe wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych

Na ostatniej sesji Rady Powiatu, radni zdecydowali m.in. o likwidacji pięciu typów szkół w Lelisie: branżowej szkoły I stopnia, liceum ogólnokształcącego, liceum ogólnokształcącego dla dorosłych, szkoły policealnej dla dorosłych i technikum. Powody likwidacji placówek  przedstawiła Magdalena Pietras, dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

- W tej chwili w tych szkołach nie ma ani jednego ucznia. Ostatni absolwenci ukończyli naukę w branżowej szkole pierwszego stopnia w sierpniu (16 osób). Powiat Ostrołęcki rozpoczynając procedurę likwidacji szkół, wypełnił wszystkie warunki, które są zawarte w art. 89 Prawa oświatowego, tzn. zostały podjęte przez radnych poszczególne uchwały - 11 października. Uchwały te z informacją o zamiarze likwidacji szkół przekazano Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty. Zawiadomiono wójta gminy Lelis oraz dyrektora szkoły. Mazowiecki kurator oświaty wydał pozytywną opinię w sprawie zamiaru likwidacji z dniem 31 sierpnia 2020 roku. Związki zawodowe również wyraziły pozytywne opinie - wyjaśniła dyrektor Magdalena Pietras.

Ponadto radni zgodzili się na podniesienie wynagrodzeń dla zawodowych rodzin zastępczych i osób prowadzących rodzinne domy dziecka z tytułu sprawowania pieczy zastępczej.

Miesięczne wynagrodzenie brutto rodziny zastępczej zawodowej, która funkcjonuje nie dłużej niż trzy lata wynosić będzie 2 tys. 800 zł (wcześniej 2 tys. 300 zł). Miesięczne wynagrodzenie brutto rodziny zastępczej, która funkcjonuje dłużej niż trzy lata i sprawuje pieczę nad dwójką dzieci wynosić będzie nie mniej niż 2 tys. 900 zł (wcześniej 2 tys. 300 zł). Miesięczne wynagrodzenie brutto rodziny zastępczej, która funkcjonuje dłużej niż trzy lata i sprawuje pieczę nad trójką dzieci - 3 tys. 100 zł (wcześniej 2 tys. 500 zł). Miesięczne wynagrodzenie brutto rodziny zastępczej pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego wynosić będzie 3 tys. 300 zł (wcześniej 2 tys. 800 zł). Miesięczne wynagrodzenie brutto dla prowadzącego rodzinny dom dziecka - 3 tys. 300 zł (wcześniej 2 tys. 800 zł).

Ponadto radni dokonali zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Ostrołęckiego na lata 2019-2030 i w budżecie powiatu na 2019 r; przyjęli Program współpracy Powiatu Ostrołęckiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 r. ; ustalili wysokość opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu, zapoznali się z „Informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w Powiecie Ostrołęckim w roku szkolnym 2018/2019. Zdecydowali także o zakupie zakupie aparatu USG z nawigacją do śledzenia igły i identyfikacji naczyń na potrzeby szpitala w Ostrołęce. Koszt urządzenia to 125 tys. zł.

Miłym akcentem sesji, która  odbyła się w czwartek 28 listopada było przekazanie przez radnego Waldemara Pędzicha staroście Stanisławowi Kubłowi medalu od OSP w Zabielu Wielkim oraz flagi państwowej z gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego.

Podczas sesji można było także kupić ozdoby świąteczne, wykonane własnoręcznie przez Stowarzyszenie Pieczy Zastępczej „Razem z Dziećmi”. Prace wychowanków przywiozła pani prezes Gabriela Maria Lisek

 

  • data: 2019-11-30

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 235028 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki