Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Czwartek 23 Stycznia 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Dzięki dofinansowaniu z FDS zostanie przebudowane ponad 20 km dróg na terenie gmin Olszewo-Borki i Baranowo

W Szkole Podstawowej w Grabówku została podpisana umowa między Powiatem Ostrołęckim a wykonawcą na rozbudowę i przebudowę dróg powiatowych Grabnik – Grabówek – Jastrząbka – Gaczyska, Przasnysz – Baranowo. Ponad 20 km dróg przebuduje Ostrada, która wygrała przetarg na tę inwestycję, oferując kwotę 28.844.000,00 zł. Przypomnijmy, Powiat Ostrołęcki uzyskał 80 proc. dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na to zadanie.

Spotkanie, na którym umowa została podpisana odbyło się w obecności wójtów: gminy Olszewo-Borki, Anety Larent i Baranowa, Henryka Toryftera. Obecni byli także przewodniczący rad obu gmin, radni powiatowi: Andrzej Grzyb, Waldemar Pędzich, Dariusz Domian, sołtysi, jak również Marcin Grabowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Powiat reprezentował starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wicestarosta Krzysztof Parzychowski oraz Grzegorz Bakuła, dyrektor Zarządy Dróg Powiatowych w Ostrołęce.

- Inwestycja ta jest bardzo ważna zarówno dla powiatu, jak również dla gminy Olszewo-Borki i Baranowo – podkreśliła wójt Aneta Larent. – Dlatego bardzo dziękuję panu staroście, że podpisanie umowy odbywa się w tym miejscu, na terenie szkoły w Grabówku. – To ogromne wyzwanie, ale mam nadzieję, że zadanie zostanie pomyślnie, bez przeszkód zrealizowane.

- Zadanie jest dwuletnie, w jego skład wchodzi sześć odcinków, podzielonych na etapy. Pierwszy kończy się wraz z listopadem 2020 roku, drugi – z sierpniem 2021 roku. W pierwszym budowana będzie droga od Nowej Wsi w stronę Grabnika i Grabówka a także odcinek biegnący w stronę Jastrząbki. Równolegle odcinek Przasnysz -Baranowo. W drugim etapie przewidujemy spięcie inwestycji odcinkiem Jastrząbka-Gaczyska.  Myślę, że w ten sposób obie gminy będą zadowolone, bo prace zaczną się  na terenie jednej i drugiej. Myślę, że będzie to droga przyjaźni. Nie tylko połączy gminy między sobą, ale przede wszystkim połączy ludzi: panią wójt i pana wójta, radnych, sołtysów, producentów mleka i wszystkich, którzy będą z niej korzystać – powiedział starosta. – Na pewno będzie to droga o przyzwoitych parametrach, która znacząco wpłynie na rozwój gospodarczy tego obszaru.

Starosta przypomniał, że na to zadanie Powiat otrzymał dofinansowanie z rezerwy, którą do dyspozycji w Funduszu Dróg Samorządowych miał premier Mateusz Morawiecki.

- Był taki moment, że wszyscy już zwątpili, że otrzymamy dofinansowanie. Przyznam, że mi także zaczął się ten pesymizm udzielać. Każdy kto patrzył na kwotę, na które zadanie było szacowane, ponad 36 mln zł, nie wierzył, że się uda. Przetarg wygrała Ostrada z kwotą ponad 28 mln zł. Chcę zaznaczyć, to nie my wybraliśmy Ostradę. Było pięciu oferentów, jednakże to Ostrada, walcząc z konkurencją, wygrała przetarg – mówił starosta. I dodał: - Mam nadzieję, że potraktujecie to zadanie priorytetowo. Będziemy się bacznie przyglądać realizacji – starosta zwrócił się do Janusza Piersy z Ostrady, który był w zastępstwie prezesa Jarosława Nowaka.

- Chciałbym podziękować Panu staroście, zarządowi powiatu, radzie powiatu i radzie gminy Baranowo za tę ważną, dla nas wręcz strategiczną, decyzję. Mam świadomość, że do tego miejsca, w którym się znaleźliśmy udało się dotrzeć dzięki determinacji pana starosty wobec tego zadania. Przymierzaliśmy się już do niego wcześniej, ale nie było takiej możliwości dofinansowania.

Historię inwestycji na terenie gminy Olszewo-Borki przypomniał radny Edward Luma. Wspomniał, że przez wiele lat spędzała mu sen z powiek  i  przez nią był gotów zrezygnować z ubiegania się o mandat radnego w ostatnich wyborach samorządowych. Podziękował staroście i pani wójt Anecie Larent, że doprowadzili do szczęśliwego finału wieloletnie starania o przebudowę drogi.

  • data: 2019-12-30

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 248551 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki