Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Poniedziałek 17 Lutego 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

O Ignacym Mielnickim w Muzeum Kultury Kurpiowskiej

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce 1 lutego odbyło się otwarte spotkanie wspomnieniowe o Ignacym Mielnickim – budowniczym harmonii trzyrzędowych,  muzykancie ludowym. Prowadzący spotkanie potomkowie artysty opowiadali o jego życiu, twórczości, oraz wyświetli o nim film. W dalszej części spotkanie przybrało formę otwartej dyskusji, w trakcie której rodzina i znajomi mistrza przywoływali wiele niezwykłych wspomnień z nim związanych. Tak oto rozpoczęliśmy zapowiadane od kilku tygodni wydarzenie z cyklu „Tabor Kurpiowski”: Harmonia pedałowa – śladami Ignacego Mielnickiego, którego współorganizatorem był Powiat Ostrołęcki.

W dalszej części wydarzenia odbyły się warsztaty: gry na bębenku, gry na harmonii pedałowej oraz warsztat wikliniarski. Dodatkowo podczas warsztatów można było zwiedzić wystawę prezentującą pamiątki po Ignacym Mielnickim.

Tabor Kurpiowski zakończyła  potańcówka, dodatkowo na gości czekała muzealna kawiarenka, w której nie zabrakło tradycyjnego, kurpiowskiego jadła oraz piwa kozicowego. Do samej północy trwała zabawa przy muzyce tradycyjnej. Do tańca przygrywał zespół WoWaKin Trio, Kapela „Miód na serce”,  Kapela Tomasza Mielnickiego, Wiesław Czyż, oraz zaprzyjaźnieni muzykanci.

  • data: 2020-02-06

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Wybór języka

Zamówienia publiczne

dowiedz się więcej

Bannery

  • kele
  • wrotamazowsza
  • Geoportal Powiatu Ostrołęckiego
  • Geoportal

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 257078 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki