Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Poniedziałek 21 Września 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Noworoczne spotkanie z twórcami ludowymi i działaczami kultury

 W sali narad Urzędu Miejskiego w Myszyńcu miało miejsce Noworoczne Spotkanie z Twórcami Ludowymi, Folklorystami i Działaczami Kultury. Wszystkich uczestników spotkania przywitali  burmistrz Elżbieta Abramczyk oraz Stanisław Ścibek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu.

- Dziękuję wszystkim państwu, którzy krzewicie kulturę kurpiowską. Za dzieła, które wywołują w nas szczery podziw. Za wasz dar boży, talent zaangażowanie, pasję - mówiła Elżbieta Abramczyk.

W spotkaniu uczestniczył także  wicestarosta Krzysztof Parzychowski, radni powiatowi - Tadeusz Lipka, Sławomir Ceberek, dyrektor wydziału promocji i rozwoju w starostwie  Katarzyna Grodzka, radny sejmiku woj. mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

- Chciałbym wam podziękować za to co robicie - zwrócił się do twórców wicestarosta. Wielkie rzeczy powstają, kiedy robi się je z pasji i kiedy wkłada się w nie całe serce. Wówczas powstają rzeczy piękne, nieprzemijające. To wy sprawiacie, że ten kawałek kurpiowskiej ziemi na świcie jest dla nas najważniejszy. To wy sprawiacie, że możemy czuć się dumni z miejsca, w którym mieszkamy żyjemy, pracujemy. Nie jesteśmy szarym tłumem, wyróżniamy się bardzo bogata kulturą, strojami, pieśniami, tańcami.

Dyrektor RCKK podsumował ubiegły rok, przywołując ważniejsze wydarzenia, które Centrum organizowało i w których bardzo aktywnie uczestniczyli twórcy ludowi, folkloryści.  Mówił także o planach na rok bieżący. Przypomniał także, że trwa remont budynku RCKK. Mówił także jak bardzo zmieni się to miejsce, przede wszystkim unowocześni. Wrażenie na zebranych zrobiła informacja, że w kinie można będzie obejrzeć film z lektorem, który będzie mówił gwara kurpiowską. Poszukiwana jest osoba, która zechciałaby podjąć się tego zadania.

 Jednym z punktów spotkania było uroczyste wręczenie Medali Pamiątkowych Pro Masovia. Zostali nimi uhonorowani: Cyryla Kosińska, Władysław Piórkowski i Tadeusz Domian. Ponadto zostały wręczone dyplomy uznania od marszałka za promocję kultury kurpiowskiej: staroście Stanisławowi Kubłowi, burmistrz Elżbiecie Abramczyk, Aldonie Kuciej, Katarzynie Grodzkiej, Kamili Kowalikowskiej-Stefens,Zofii Bałdydze, Romanowi Popiołkowi, Monice Petrykowskiej, Eugeniuszowi Drężkowi, Wiesławowi Gnozie, Bożenie Żywicy, Kazimierzowi Ścibkowi.

  • data: 2020-03-03

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 335311 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki