Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Środa 5 Sierpnia 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Nasze biblioteki z Certyfikatami Wielkiej Ligi Czytelników

W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów i podsumowanie V Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników".

- W imieniu Zarządu Powiatu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że ten konkurs się odbył, do tego, że popularyzowana jest poezja, literatura - mówił wicestarosta Krzysztof Parzychowski. - To bardzo ważne, ponieważ poprzez literaturę możemy wymieniać swoje myśli ze wszystkimi na świecie, nie znając nawet języków obcych. Możemy poznawać nowe wartości, nowych ludzi, a przez to człowiek staje się zawsze lepszy, rozwija się w dobrym kierunku. Sytuacja pandemii - w Polsce i na świecie pokazała nam jak bardzo potrzebujemy kontaktów międzyludzkich, jakie to jest dla nas ważne. Chociaż na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, to potwierdziło się, że człowiek jest istotą społeczną. Bez kontaktu z drugim człowiekiem, bardzo mu ciężko. Działania biblioteki, mimo  ograniczonej możliwości, to były widoczne. Dziękuję wam za to, że mimo ograniczeń, nie zaprzestaliście działalności i dalej aktywnie działacie.

- Biblioteka przystąpiła po raz pierwszy do tego konkursu, ale z bardzo dobrym skutkiem - powiedziała Sabina Malinowska, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce.

Na naszym terenie przystąpiło do niego 133 uczestników. Nagrody laureatom Wielkiej Ligi zostały wręczone na kameralnych spotkaniach  w bibliotekach.

W piątek zostały wręczone certyfikaty bibliotekom, które wzięły udział w konkursie dla bibliotek - Placówka aktywnie promująca czytelnictwo.

- Placówka naprawdę musiała się postarać, żeby taki certyfikat otrzymać - zapewniła Bożena Załęska, instruktor MBP.

Wicestarosta Krzysztof Parzychowski wręczył Certyfikaty i nagrody książkowe przedstawicielom bibliotek z: Miejsko-Gminnej Biblioteki  Publicznej im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu, Filii Bibliotecznej w Wykrocie, Filii Bibliotecznej w Surowem GBP w Czarni, Filii Bibliotecznej w Wachu GBP w Kadzidle.

 

 

 

  • data: 2020-07-03

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 318986 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki