Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Sobota 24 Października 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Powiat Ostrołęcki i Wyższa Szkoła Administracji Publicznej zacieśniają współpracę

We wtorek, 7 lipca w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce podpisane zostało porozumienie o współpracy między Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Ostrołęce, reprezentowaną przez rektora – dr. Michała Fajsta a Powiatem Ostrołęckim, reprezentowanym przez starostę Stanisława Kubła.

- Tak naprawdę to symboliczny gest, ponieważ nasza współpraca trwa od zawsze, czyli od początku istnienia Wyższej Szkoły Administracji Publicznej. Powiat zawsze aktywnie uczestniczył w życiu naszej uczelni. Myślę, że po podpisaniu tego porozumienia nasze wspólne działania jeszcze się zintensyfikują. Przystosowujemy program studiów tak, by był jak najbardziej atrakcyjny dla potrzeb regionu. Myślimy  o nowych kierunkach, poświęconych  gospodarce odpadami, gospodarce wodnej - mówił rektor uczelni dr Michał Fajst. -  Modyfikujemy również treści nauczania na studiach licencjackich, zgodnie z naszą ideą, że chcemy być szkołą ostrołęcką.  Studenci na zajęciach rachunkowości czy ekonomii analizują sytuację budżetową gmin, na zajęciach socjologii zajmują się problemami społeczności lokalnych, a na zajęciach karnistycznych analizujemy stan bezpieczeństwa w rejonie.

Pierwszym efektem współpracy jest poszerzenie przez WSAP oferty edukacyjnej o nowy kierunek studiów podyplomowych, zaproponowany przez starostę - samorządowa działalność socjalna. Uczelnia prowadzi już rekrutację.


Efektem porozumienia będzie także  zacieśnienie wspólnych działań na rzecz lokalnej społeczności oraz podniesienie kwalifikacji pracowników samorządowych. Każdego roku akademickiego starosta ostrołęcki będzie mógł skierować na bezpłatne studia podyplomowe jednego z urzędników.


- Powiat ostrołęcki jest pracodawcą dla około 500 osób. Mam tu na myśli nie tylko starostwo ale też jednostki podległe. Zdecydowana większość tych osób musi posiadać jakiś kierunek wykształcenia związany z administracją- mówił na spotkaniu starosta Stanisław Kubeł, deklarując, że powiat będzie korzystał z oferty zaproponowanej przez uczelnię w pełnym zakresie.  Pozwoli to na podniesienie kwalifikacji urzędników i zapewnienie jeszcze lepszej jakości obsługi interesantów.


Porozumienie dotyczy ponadto organizacji wspólnych konferencji,  sympozjów o tematyce ważnej dla lokalnej społeczności bądź też  będącej w zainteresowaniu samorządowców i  instytucji działających na terenie miasta i powiatu.

  • data: 2020-07-08

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 347117 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki