Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 27 Października 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Ponad stu zawodników w Biegu Papieskim

W niedzielę 11 października odbył się VI Ostrołęcki Bieg Papieski. Ponad setka zawodników przebiegła dystans trzech kilometrów. Start i metę zlokalizowano przed kościołem farnym  - przy pomniku św. Jana Pawła II.

Dzień Papieski Kościół obchodzi w niedzielę poprzedzającą 16 października,  datę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W Ostrołęce od sześciu lat w obchody Dnia Papieskiego wpisuje się – organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Clan” Bieg Papieski.

11 października na starcie stawiło się ponad stu amatorów biegania. Mieli do pokonania trzykilometrową trasę ulicami Starego Miasta. Start i metę zlokalizowano tradycyjnie przy kościele farnym – obok pomnika Jana Pawła II.

Pod tym pomnikiem, tuż przed startem, złożono kwiaty i zapalono znicz. Później wszyscy odśpiewali jeszcze „Barkę” – ulubioną pieśń św. Jana Pawła II i chwilę później Michał Giers, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce – dał znak do startu.

W biegu, w którym wynik nie był najważniejszy, startowali młodsi i starsi: od pięciolatków do seniorów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

Corocznie bieg odbywa się pod hasłem zaczerpniętym z Jana Pawła II:  „Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko. Tylko załóż dobre buty, bo masz do przejścia całe życie”.

Powiat Ostrołęcki wsparł finansowo organizację Biegu Papieskiego.

Fot. terazostroleka i to.com.pl

  • data: 2020-10-12

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 348063 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki