Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 27 Października 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Biblioteki podsumowały swoją działalność podczas pandemii

W czytelni Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Ostrołęce 8 października odbyło się, z zachowaniem reżimu sanitarnego, spotkanie podsumowujące działalność biblioteki z terenu miasta i powiatu podczas pandemii.

Gości przywitał dyrektor MBP w Ostrołęce Mieczysław Romanik. To jak biblioteki radziły sobie w trudnym czasie pandemii, mogliśmy zobaczyć na przygotowanych przez pracownice biblioteki; Bożenę Załęską i Annę Wołosz, prezentacjach multimedialnych.  Biblioteki ani na chwilę nie straciły kontaktu z Czytelnikami, choć długi czas był on tylko zdalny. Bibliotekarze wykazali się dużą kreatywnością - najmłodszym czytelnikom czytali i przedstawiali bajki, organizowali konkursy czytelnicze, plastyczne, literackie. Wykorzystując łącza internetowe. A potem, gdy restrykcje stopniowo były znoszone, umożliwili ponownie osobisty kontakt z książką. Choć początkowo wciąż jeszcze czytelnicy nie mogli sami podejść do półek po książki. Latem bibliotekarze zapraszali już w plener - na warsztaty, koncerty - oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego i  reżimu sanitarnego.

Czwartkowe spotkanie w bibliotece było okazją do podsumowań, refleksji, a także do podziękowania bibliotekarzom za ich twórczą i edukacyjną pracę. W imieniu starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła uczyniła to Katarzyna Grodzka, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce. Ponadto wręczyła wszystkim dyrektorom bibliotek z terenu miasta i powiatu upominki, ufundowane przez samorząd powiatu. 

Przyłączyła się także do życzeń dla Anny Nadwodnej, kierownik działu metodyki i informacji MBP w Ostrołęce, która tego dnia pożegnała się z pracą zawodową w bibliotece. Pani Anna obiecała jednak, że na emeryturze pozostanie także wśród bliskich przyjaciół biblioteki.

  • data: 2020-10-13

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 348072 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki