Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 27 Października 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Drogi dojazdowe do mostu i obwodnica na konsultacyjnym spotkaniu

W Starostwie Powiatowym 12 października odbyły się dwa spotkania konsultacyjne dotyczące inwestycji Powiatu w partnerstwie z gminami.  Stąd też obecni byli wójtowie: gminy Lelis - Stefan Prusik, Rzekunia - Bartosz Podolak, Troszyna - Edwin Mierzejewski i Czerwina - Grzegorz Długokęcki, a także przedstawiciele miasta i gminy Olszewo-Borki oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka.

Pierwsze dotyczyło  części obwodnicy Ostrołęki,  łączącej projektowany most na Narwi w Teodorowie  z drogą krajową 53 (skrzyżowanie z DK 53 w Szwendrowym Moście.

Trzy  koncepcje przebiegu dróg dojazdowych przedstawił Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Wójtowie gminy Rzekuń i Lelis nanosili swoje uwagi, które ze względów społecznych i środowiskowych zostaną uwzględnione przez projektantów.  Drugie spotkanie poświęcone było z kolei  obwodnicy Ostrołęki z włączeniem do dróg krajowych i wojewódzkich na terenie Powiatu Ostrołęckiego oraz połączeniem z drogą ekspresową nr S-61 „Via Baltica”. Długość planowanej sieci dróg, która wyprowadzi ruch z miasta we wszystkich ważnych komunikacyjnie kierunkach i pozwoli na włączenie się do Via Baltiki  to ok. 47 km. Tę trasę także opracowuje  Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Proponowany przez projektantów przebieg, w różnych wariantach,  konsultowany był z każdym z wójtów gminy, na którego terenie planowane są odcinki obwodnicowe dróg.

 

 

  • data: 2020-10-13

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 348046 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki