Kalendarz

Poniedziałek 19 Marca 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Podróże kształcą - młodzież z ZSP w Łysych zwiedza Polskę i Europę

Marcin Krzynowek z klasy III Technikum Technologii Żywności ZSP w Łysych wygrał konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, organizowany przez europosła Zbigniewa Kuźmiuka i w nagrodę pojechał do Brukseli. Miał tam okazję zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, m.in.: Grand Place - jeden z najpiękniejszych rynków w całej Europie, Łuk Triumfalny, Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Japońską Pagodę, fontannę Manneken pis – symbol Brukseli, monumentalny model atomu żelaza – Atomium oraz Katedrę Św. Michała i Św. Guduli.  Poseł Kuźmiuk zaprosił też  Marcina do Europarlamentu.


Z kolei  23 uczniów technikum w Łysych wyjechało właśnie  na drugi koniec Europy.  13 listopada rozpoczęli staż zawodowy w hiszpańskiej Granadzie. Uczniowie Technikum Agrobiznesu odbywają miesięczną praktykę w szkółce roślin ozdobnych, a Technikum Technologii Żywności w zakładach przetwórstwa żywności.  Staż organizowany jest w ramach programu PO WER „Razem na staż”,  a jego celem jest nabywanie wiedzy i umiejętności zawodowych oraz usamodzielnianie się młodych ludzi. Oprócz obowiązków wynikających z pracy, młodzież ma okazję zwiedzić największe miasta i poznać kulturę regionu Andaluzja.


Uczniowie klasy IV Technikum Agrobiznesu wybrali się do Częstochowy na doroczną Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Łomżyńskiej. Na Jasnej Górze modlili się o właściwe rozeznanie życiowego powołania i pomyślność na egzaminach maturalnych.


Młodsi koledzy maturzystów uczestniczyli natomiast na największej w Europie plenerowej wystawie rolniczej Agro Show 2017 w Bednarach koło Poznania. Oglądali tam najnowocześniejsze maszyny
i urządzenia rolnicze. Zapoznali się też z najnowszą ofertą środków produkcji rolnej i usług dla rolnictwa.

 

  • data: 2017-11-14

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 100761 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)