Kalendarz

Środa 25 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Zima zaatakowała. 17 tysięcy odbiorców pozostawało bez prądu

Około 17 tysięcy odbiorców z terenu objętego działaniami PGE Rejon Energetyczny w Ostrołęce pozostawało dziś rano bez prądu. Taki był efekt wielogodzinnych opadów śniegu. Najgorzej sytuacja przedstawiała się  w gminach: Myszyniec, Łyse, Kadzidło, Baranowo, które wg oceny PGE,  w całości zostały pozbawione zasilania.

W Starostwie Powiatowym w Ostrołęce zostało dziś zwołane posiedzenie  Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który  przede wszystkim ocenił bieżącą sytuację.

W posiedzeniu uczestniczył starosta Stanisław Kubeł, wicedyrektor szpitala w Ostrołęce Włodzimierz Kucharski, Grzegorz Pragacz z Komendy Miejskiej  PSP w Ostrołęce, Kazimierz Murawski z PGE Rejon Energetyczny Ostrołęka, Andrzej Siurnicki z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Artur Romanik, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego, audytu i kontroli w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce.

 

Andrzej Siurnicki poinformował, że w ciągu ostatniej doby na terenie powiatu doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Obyło się na szczęście bez ofiar. W samym mieście do pięciu zdarzeń, także nie doszło w nich do poważniejszych obrażeń. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych mówił z kolei, że wszelkie utrudnienia na drogach usuwane są na bieżąco.  Do ZDP nie docierały też informacje o nieprzejezdnych drogach. Strażacy interweniowali w sumie około 100 razy. Wyjeżdżali głównie do zerwanych linii, usuwali także gałęzie, które nie wytrzymały ciężaru śniegu. Strażaków z PSP wspomagały jednostki ochotniczej straży pożarnej.

Włodzimierz Kucharski z kolei przedstawił sytuację pacjentów, którzy korzystają z koncentratorów tlenu - takich osób na terenie powiatu jest ok. 60. I jak powiedział, przez około dobę mogą funkcjonować w sytuacji gdy nie ma prądu. W zdecydowanie gorszej sytuacji są osoby podłączone do respiratorów. Tu cenna jest każda sekunda, by respirator przełączyć na zasilanie awaryjne do agregatu. Starosta rekomendował, by gminy  zmonitorowały ile takich osób mają na swoim terenie i czy nie istnieje potrzeba, by w taki agregat zostały zaopatrzone.

O sytuacji, przekazanej przez poszczególne służby  będziemy informować na bieżąco.

 

  • data: 2017-12-01

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Wybór języka

Zamówienia publiczne

dowiedz się więcej

Bannery

  • Togatus
  • kele
  • wrotamazowsza

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 105248 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)