Kalendarz

Środa 25 Kwietnia 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Listopad w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie

W Zespole Szkól Powiatowych w Czerwinie odbył się IX Konkurs Biologiczny pod patronatem starosty ostrołęckiego. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Układ nerwowy człowieka”. W konkursie wzięli udział uczniowie z dziewięciu  szkół powiatowych i  podstawowych  z oddziałami gimnazjalnymi.  Laureatem konkursu został Bartosz Prosiński, uczeń klasy pierwszej technikum.

Młodzież ze szkoły wzięła  udział także w innych konkursach powiatowych, z których wrócili z wyróżnieniami i cennymi nagrodami. I tak, w konkursie ortograficznym,  organizowanym w Zespole Szkół Powiatowych  w Myszyńcu, pierwsze miejsce zajął Dominik Tyszka, w  konkursie pt. „ Żyj zdrowo”, organizowanym przez ZSP w Goworowie  Małgorzata Sokołowska zajęła trzecie  miejsce.

Z kolei 20 listopada  na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się V edycja konferencji  „Narodowe wyzwania w rolnictwie”. Wzięło w niej udział czterech uczniów klasy czwartej wraz z opiekunem, p. Beatą Podbielską. Konferencja ta to największe zorganizowane w Polsce spotkanie z rolnikami, w którym co roku bierze udział ponad 1000 uczestników. 

24 listopada w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów.

Stypendystką z ZSP w Czerwinie została  Małgorzata Krystyna Sokołowska - uczennica II klasy technikum. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej dobre.

Uczniowie ZSP w ostatnich  dniach listopada odwiedzili również Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Cmentarz Powązkowski – zabytkową nekropolię  w Warszawie, kino na Targówku, w którym obejrzeli film pt. „ Najlepszy”. Po filmie odbyła się pogadanka na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy.


 

 

  • data: 2017-12-06

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Wybór języka

Zamówienia publiczne

dowiedz się więcej

Bannery

  • Togatus
  • kele
  • wrotamazowsza

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 105241 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)