Szybkie linki

Treść strony

Jubileuszowy plebiscyt "Sportowiec Roku 2017"

To był 25., jubileuszowy plebiscyt Tygodnika Ostrołęckiego "Sportowiec Roku". Uroczysta gala z podsumowaniem plebiscytu i wręczeniem nagród dla najlepszych odbyła się wczoraj, 9 stycznia w Karczmie Kurpiowskiej Nowa Ostoja. Starosta Stanisław Kubeł był patronem honorowym plebiscytu. Powiat Ostrołęcki ponadto wsparł finansowo jego organizację.

Gościem specjalnym gali był były piłkarz, reprezentant Polski, a obecnie dyrektor reprezentacji Polski ds. organizacyjnych - Tomasz Iwan.

Sportowcem Roku 2017 w kategorii senior został Rafał Gnatkowski z Fight Academy Ostrołęka, wyprzedzając Monikę Gromadzką z Nike Ostrołęka oraz Pawła Zdrojewskiego z Net Ostrołęka. Sportową Nadzieją Roku 2017 - Szymon Niziński z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Drugie miejsce zajął Mateusz Lendzioszek z Klubu Kolarskiego 24h, a trzecie - Julia Hyjek z Unii Basket Ostrołęka. Tytuł Piłkarz Roku Senior powędrował do Dominiki Ostrowskiej z Jantaru Ostrołęka. Druga lokata należała do Radosława Szurnickiego z Kurpika Kadzidło, a trzecia do Adama Niemiry z Iskry Zaręby Kościelne. Piłkarzem Roku Juniorem został Filip Olbryś z APN Ostrołęka.

Na podium znaleźli się również Jakub Grala z Korony Ostrołęka (drugie miejsce) i Igor Olszewski z APN Ostrołęka (trzecie). Trenerką Roku została Żaneta Cwalina-Śliwowska z Pasji Ostrołęka. Drugie miejsce zajął Rafał Kosek z Narwi Ostrołęka, a trzecie Łukasz Malanowski z Narwi Ostrołęka. Klub 2017 Roku to Cheerleaderki Pasja Ostrołęka. Na drugim miejscu uplasowała się Korona Ostrołęka, a na trzecim - Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Najlepsi dostali bardzo atrakcyjne nagrody od sponsorów plebiscytu.

Swoją nagrodę wręczyła też kapituła plebiscytu. Przewodził jej wieloletni dziennikarz "Tygodnika Ostrołęckiego", prowadzący kiedyś rubrykę sportową Antoni Kustusz. Starosta ostrołęcki także był członkiem kapituły. Nagrodę - voucher na weekendowy pobyt w Pałacu i Folwarku Łochów - otrzymał utytułowany biegacz Przemysław Dąbrowski. Kapituła postanowiła także nagrodzić jednego ze sportowców za postawę fair play. Wyróżnienie otrzymał Tomasz Długołęcki z Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Pan Tomasz podczas maratonu w Poznaniu przerwał swój bieg, aby pomóc innemu zawodnikowi, który zasłabł na trasie. Sportowców ze swojego terenu nagradzali też patroni plebiscytu.

Starosta Stanisław Kubeł wręczył nagrody, przyznane przez Powiat Ostrołęcki,  w kategorii  Sportowa Nadzieja Roku.  Otrzymała je  trójka biegaczy z Czarni: Kacper Piórkowski, Wojciech Kaczmarczyk, Martyna Zyśk.

Kacper Piórkowski- rocznik 2003.  Uczeń II klasy Publicznego Gimnazjum w Czarni. Pięciokrotny mistrz powiatu ostrołęckiego w indywidualnych biegach przełajowych. Srebrny medalista zawodów międzypowiatowych w indywidualnych biegach przełajowych. Srebrny medalista w mistrzostwach powiatu ostrołęckiego i zawodów międzypowiatowych  w biegu na 1 000 m młodzików. Podczas finału wojewódzkiego zajął X miejsce. Zawodnik OKLA Ostrołęka.

Martyna Zyśk -rocznik 2002. Uczennica klasy III Publicznego Gimnazjum w Czarni. Czterokrotna uczestniczka finałów wojewódzkich w indywidualnych biegach przełajowych. Złota medalistka zawodów międzypowiatowych w skoku wzwyż. Zajęła X miejsce w finale wojewódzkim w tej konkurencji.

Wojciech Kaczmarczyk -rocznik 2002. Uczeń klasy III Publicznego Gimnazjum w Czarni. Złoty medalista mistrzostw powiatu ostrołęckiego oraz zawodów międzypowiatowych w pchnięciu kulą młodzików. Podczas finału wojewódzkiego w Siedlcach uplasował się na VI pozycji. Zawodnik OKLA Ostrołęka.

Imprezę uświetniły występy uzdolnionych sportowców i wykonawców. Mowa o chórze z rzekuńskiego gimnazjum, Patrycji Rogalskiej, która śpiewała razem z Oliwią Iwanowską, tancerkach z Zespołu Tańca Współczesnego De-eM oraz cheerleaderce z ostrołęckiej Pasji.

• data: 2018-01-10