Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Poniedziałek 25 Czerwca 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Zespół z Zawad gościł we Wrocławiu

Zespół kurpiowski „Pod Borem” z Zawad w gminie Baranowo 19, 20 i 21 stycznia  na zaproszenie prezesa Związku Ukraińców w Polsce Oddział Wrocław gościł w tym pięknym mieście. Uczestniczył w cyklu imprez ekumenicznych oraz spotkań mniejszości narodowych tam mieszkających.
- Uczestniczyliśmy we mszy w katedrze greckokatolickiej św. Wincentego, gdzie obok egzotycznego dla nas ceremoniału, usłyszeliśmy przepiękne śpiewy cerkiewne chórów z Wrocławia i Lwowa. Po mszy, procesyjnie, z udziałem biskupów kościoła  rzymskokatolickiego i augsbursko - protestanckiego przeszliśmy wraz z uczestnikami uroczystości nad brzeg Odry, gdzie wzięliśmy udział w  ekumenicznym „Święcie Jordanu” czyli święceniu wody. Koncertowaliśmy na „Kutii Wrocławskiej”, corocznym spotkaniu przedstawicieli  mniejszości narodowych mieszkających na Dolnym Śląsku, biskupami i władzami miasta Wrocławia - wspominają członkowie zespołu.
    Ponadto uczestnicy wyjazdu zwiedzili wrocławskie ZOO, a w nim przede wszystkim fascynujące Afrykanarium. Wzięli udział w koncercie „Radosne kolędowanie” w Oratorium Marianum w kompleksie zabytkowych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkali się z przedstawicielami organizatora wyjazdu na wspólnej kolacji. Była to okazja do zacieśnienia więzów, wspólnej zabawy i wspólnego koncertowania oraz wzajemnych podziękowań.
    - W międzyczasie znaleźliśmy chwilę, aby zaśpiewać i zatańczyć na wrocławskim Rynku - dodaje kurpiowski zespół.
Ostatniego dnia pobytu zwiedzili  jeszcze Panoramę Wrocławską i z wyruszyli w drogę powrotną na Kurpie.
    - Za zaproszenie i zapewnienie nam świetnych warunków i dodatkowych atrakcji chcemy podziękować przede wszystkim p.  Igorowi Salomonowi, prezesowi zarządu  Oddziału Wrocławskiego Związku Ukraińców w Polsce, głównemu organizatorowi tych wszystkich uroczystości - przekazuje zespół Pod Borem.

 

 

  • data: 2018-02-06

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 114832 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)