Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Poniedziałek 25 Czerwca 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Zapusty w Chudku, czyli jak się Kurpie bawią w ostatnie dni karnawału

Na Zapusty do Chudka zaprosiło  6 lutego Koło Gospodyń Wiejskich Chudkozionki i gmina Kadzidło. I około stu osób chętnie z tegoż zaproszenia skorzystało, głównie mieszkańcy gmin Kadzidło i Lelis. A także starosta Stanisław Kubeł i wicestarosta Krzysztof Parzychowski, radny sejmiku woj. mazowieckiego Marian Krupiński, przewodniczący rady powiatu Krzysztof Mróz, radna powiatu Anna Śniadach,  Mirosław Augustyniak z WORD, dyrektor CK BiS w Lelisie Bartosz Podolak, zaprzyjaźnione koła gospodyń.

- Bawmy się, mamy czas. Aż do wtorku - podkreślał wielokrotnie tego wieczoru Marek Przetakiewicz, który imprezę prowadził. Na scenie wystąpiły KGW z Chudka, Łęgu Przedmiejskiego,  Edward Koziatek. Było wesoło za sprawą skeczy, skocznie - bo zespoły grały i śpiewały, tanecznie - bo goście długo przy stołach nie siedzieli. Choć te były suto zastawione. Nogi same rwały się do tańca. Swoje wiersze zaprezentował też Józef Szydlik.

KGW Chudkozionki dostało rower od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. - Jeszcze sześć i będziemy mogli jeździć do zaprzyjaźnionego KGW w Łęgu Przedmiejskim - żartował Marek Przetakiewicz. - Nic nie stoi na przeszkodzie, jeszcze sześć imprez... - żartem odparł również Mirosław Augustyniak z WORD.
 
Starosta Stanisław Kubeł wręczył z kolei  upominek i podziękował  Zbigniewowi Kołakowskiemu - za rejestrowanie imprez folklorystycznych na Kurpiach. Pan Zbigniew robi to dla osób, które go zapraszają, zupełnie za darmo. Mieszka w Warszawie, ale pochodzi z powiatu ostrołęckiego (w dzieciństwie mieszkał w Dylewie, potem w Kamiance). Zbigniew Kołakowski dostanie też medal pamiątkowy Pro Masovia, o czym poinformował radny wojewódzki Marian Krupiński.
 
Swój wokal zaprezentował też starosta:
 
Fot. Tygodnik Ostrołęcki
 

 
  • data: 2018-02-07

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 114837 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)