Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Poniedziałek 25 Czerwca 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Ponad 4 mln zł dla Powiatu Ostrołęckiego na przebudowę drogi Kadzidło-Łyse-Łączki

4,2 mln zł przeznaczy na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej Kadzidło-Łyse-Łączki Powiat Ostrołęcki.  Dofinansowanie z budżetu Mazowsza   w takiej wysokości otrzymał w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”. Nabór wniosków trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. Zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Wszystkie otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. Umowę z Powiatem, który reprezentował starosta Stanisław Kubeł podpisała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc 7 lutego w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w  Ostrołęce.

 

Do subregionu ostrołęckiego trafi w sumie 12,4 mln zł. Powiat wyszkowski otrzyma ponad 3,9 mln zł na budowę drogi na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi Somianka – etap III; powiat makowski ponad 2,3 mln zł przeznaczy na przebudowę 6-kilometrowego odcinka drogi Przasnysz-Baranowo; powiat ostrowski dzięki ponad 1,9 mln zł wsparcia przebuduje drogę powiatową Zaręby Kościelne-Kępiste Borowe wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą powiatową nr 2657W. To pierwsze od lat tego typu wsparcie z budżetu Mazowsza dla samorządów lokalnych.

 

– Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych to powrót do programów realizowanych przez samorząd województwa kilka lat temu. Zaczynamy od wsparcia dla powiatów. Na ten cel zarezerwowaliśmy ponad 100 mln zł. Środki te będą mogły być wydatkowane w tym i w przyszłym roku – mówiła w Ostrołęce Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

- Inwestycje w budowę i modernizację dróg to zawsze bardzo kosztowne projekty, które pochłaniają większość budżetów samorządów lokalnych. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć powiaty w realizacji tych ważnych dla mieszkańców inwestycji. Co ważne, udało nam się dofinansować wszystkie zgłoszone przez starostwa projekty, czyli w sumie 36 odcinków dróg – podkreślała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Satysfakcji   z podpisania umowy nie krył Stanisław Kubeł. Starosta ostrołęcki podkreślił, że inwestycje, które  są planowane w powiecie ostrołęckim, będą korzystne również dla miasta.

 

-  Mamy 850 km dróg powiatowych, zdaje się, że pan prezydent ma około 108 km, łącznie z krajowymi - mówił, zwracając się do prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. - Dzięki rozbudowie drogi Kadzidło-Łyse-Łączki pan prezydent będzie mógł puścić elektryczne autobusy nawet do samych Łączek, droga będzie bardzo dobra - dodał z uśmiechem starosta.

 

 

A o tym, że w błyskawicznym tempie pieniądze na drogi lokalne trafiają do mazowieckich powiatów, ile i gdzie i konkretnie można dowiedzieć się oglądając Wiadomości z regionu:

https://www.youtube.com/watch?v=WJgTmNvtseI&feature=youtu.be

 

  • data: 2018-02-08

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 114836 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)