Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Poniedziałek 25 Czerwca 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Sołtysi i liderzy z gmin powiatu ostrołęckiego szkolili się

Stowarzyszenie Aktywniejsi Razem oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce  9 lutego zorganizowało „I Turniej, konferencja i szkolenie sołtysów, liderów i działaczy powiatu ostrołęckiego”.

Najpierw, na strzelnicy Zespołu Szkół Powiatowych w Ostrołęce uczestnicy konferencji sprawdzili się w strzelaniu z karabinka sportowego kbks, celując do tarczy oddalonej o 50 metrów. Blisko 50 uczestników oddało po 3 strzały próbne, a następnie 10 ocenianych.

Najlepszy okazał się Rafał Kaczmarczyk, sołtys  Dzbenina w gm. Rzekuń. Zdobył 91 pkt. na 100 możliwych. Taką samą liczbę punktów miał Artysyuk Voiodumur, sołtys Borochova, Vyshiv, Dibrova  z regionu wołyńskiego. Jednak trafił on jedną dziesiątkę wewnętrzną mniej i dlatego  zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce i 89 pkt. zdobył Adam Kołodzieczyk.

W kwalifikacji drużynowej 1. miejsce przypadło czteroosobowej drużynie „Wyszywanki” z Ukrainy - 329 pkt., drugie „Kurpie Naprzód” -314 pkt.;  trzecie zaś zdobyli  „Ułani”,  sołtysi gminy Rzekuń - 299 pkt.

Później, w restauracji „Augustyniak” w Ostrołęce odbyła się druga część: konferencja i szkolenie, którego myślą przewodnią było: „Bezpieczeństwo, rozwój, integracja”. Na konferencji omawiano m.in.: KMZB jako narzędzie wskazujące zagrożenie i poprawiające bezpieczeństwo lokalne oraz funkcjonalność aplikacji „Moja komenda”, którą przedstawiła sierż. sztab. Aneta Waracka.  Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł  zgromadzonym uczestnikom, w tym  gościom z regionu wołyńskiego na Ukrainie, przedstawił strukturę powiatu ostrołęckiego i  inwestycje przez niego realizowane. Szczególnym zainteresowaniem gości z Ukrainy cieszyły się  zmiany, jakie dokonały się w naszym  powiecie po wstąpieniu Polski w struktury Unii Europejskiej.  

Głos zabrał także Marian Krupiński, radny sejmiku województwa Mmowieckiego, który mówił o tym jak zmieniło się w tym czasie województwo mazowieckie.

Następnie starosta Stanisław Kubeł wręczył zwycięzcom turnieju strzelecskiego puchary i pamiątkowe dyplomy, a radny Marian Krupiński pamiątkowe nagrody.

Głos zabrała członkini Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, omawiając sposoby aktywizacji mieszkańców na przykładzie mazowieckiej  wsi Opypy.

Prezentacją „Mała Ojczyzna” sołtysi gm. Rzekuń przedstawili historię, rozwój i działania na terenie parafii Przytuły Stare.

         Występ KGW Chudkozionki i wspólne śpiewanie na scenie z gośćmi z Ukrainy umilił oczekiwanie na posiłek. Przy wspólnej kolacji był czas na poznanie się i wymianę doświadczeń sołtysów, działaczy, liderów z kilku gmin powiatu ostrołęckiego m.in. Rzekuń, Lelis, Olszewo-Borki, Kadzidło i Troszyn.

 

 

  • data: 2018-02-13

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 114829 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)