Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 17 Lipca 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Porozmawiali w kinie o uzależnieniach

Uczniowie powiatowych szkół 27 lutego mieli okazję obejrzeć w kinie Jantar film pt.  "Najlepszy".  Jego projekcja była kolejną akcją profilaktyczną poświęconą uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy, zorganizowaną przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce oraz Powiat Ostrołęcki.

W spotkaniu uczestniczyło około 200 uczniów ze szkół  powiatowych w: Czerwinie, Kadzidle, Łysych, Troszynie, Goworowie,  młodzież z MONAR-u, a także starosta Stanisław Kubeł, dyrektor wydziału promocji i rozwoju  w starostwie Aldona Kuciej oraz dyrektor wydziału bezpieczeństwa i rolnictwa Artur Romanik.

Po słowach skierowanych do młodzieży przez zastępcę komendanta miejskiego policji w Ostrołęce nadkom. Jarosława Deptułę oraz starostę Stanisława Kubła na temat zagrożeń, odbyła się pogadanka z uczniami. Prowadził ją policjant, który omówił działania ostrołęckich funkcjonariuszy na rzecz przeciwdziałania różnego rodzaju uzależnieniom oraz wpływie jaki młody człowiek ma na swoich rówieśników. Poruszone zostały także aspekty dotyczące regulacji prawnych  dot. nieletnich oraz dorosłych.

Głos zabrał też Mariusz Kowarski z Ośrodka Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Lipiance oraz terapeuta w ośrodku w Ostrołęce, który od wielu lat pomaga osobom uzależnionym. Terapeuta omówił proces wyjścia z nałogu, a także trudności z tym związane.

Najważniejszym punktem spotkania była projekcja filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. To historia Jerzego Górskiego, który jako młody chłopak wpadł  w nałóg narkotykowy. Znalazł się na skraju życia i śmierci. Przedawkowali jego przyjaciele, dziewczyna, niemal stracił córkę. Ratunkiem okazał się sport. Górski zaczął trenować triathlon – pływanie, bieganie i kolarstwo. Mimo wielu przeciwności losu i uzależnienia, postanowił wziąć udział w największych zawodach tego typu na świecie – Iron Manie, organizowanym w Stanach Zjednoczonych. Seans pokazał co narkotyki potrafią zrobić z człowiekiem, jego psychiką i w jaki sposób niszczą życie, ale może być także motywacją dla ludzi, którzy walczą z własnymi słabościami.

 

  • data: 2018-03-01

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Wybór języka

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Zamówienia publiczne

dowiedz się więcej

Bannery

  • Togatus
  • kele
  • wrotamazowsza
  • Pożyczki Mazowieckie

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 117186 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)