Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 17 Lipca 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Powiat ozłocony przez Akademię Polskiego Sukcesu

Prestiżowy Złoty Medal, przyznany przez kapitułę Medalu Fundacji Akademii Polskiego Sukcesu odebrał 28 lutego w Warszawie starosta Stanisław Kubeł w towarzystwie Anny Śniadach, wiceprzewodniczącej Rady Powiatu oraz radnego Marka Podolaka. Medal został przyznany Powiatowi Ostrołęckiemu w uznaniu zasług dla jego dynamicznego rozwoju.

 

 

Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się podczas konferencji pt. "Patriotyzm gospodarczy - mit czy potrzeba" w siedzibie Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego. Patronat honorowy sprawował nad nią marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

Konferencja wpisuje się w tegoroczne  obchody Stulecia Niepodległej Polski. Organizatorami byli: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu, a także Fundacja Akademia Polskiego Sukcesu.

 

Wzięli w niej udział przedsiębiorcy, politycy, działacze organizacji samorządowych i gospodarczych, laureaci medali Akademii Polskiego Sukcesu oraz studenci UKSW.

Referaty wygłosili m.in. metropolita warszawski, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz "Patriotyzm gospodarczy w społecznej nauce Kościoła" oraz prof. Adam Koronowski "Polski patriotyzm gospodarzy a polityka gospodarcza Unii Europejskiej".

Dyskusję panelową poprowadzili ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW oraz prof. dr hab. Michał Kleiber, przewodniczący Rady Programowej Akademii Polskiego Sukcesu, wiceprzewodniczący Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk.

Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu istnieje od 27 lat, od początku prowadzi działalność na rzecz rozwoju i promocji polskiej gospodarki, od 16 lat pod jego auspicjami działa Akademia Polskiego Sukcesu śledząc, dostrzegając i wyróżniające sukcesy  ludzi, firm i instytucji.

Na środowej gali zostały wręczone trzy Złote Medale i jeden srebrny. Złoty, poza Powiatem Ostrołęckim, otrzymał  Jego Magnificencja, ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Powiat Ostrołęcki został wyróżniony w uznaniu zasług dla dynamicznego rozwoju, który ma miejsce od wielu lat i na wielu, różnych płaszczyznach. Zarówno w dziedzinie infrastruktury, gospodarki, oświaty, bezpieczeństwa, jak i na innych polach, m.in. kultury, ochrony dziedzictwa narodowego, turystyki.

- Polsce wprawdzie nie najlepiej  poszło w klasyfikacji medalowej na olimpiadzie w Pjongczang, ale Powiat Ostrołęcki właśnie zdobył swój złoty medal - skomentował nieco żartem, nawiązując do sportowych zmagań,  prestiżowe wyróżnienie starosta Stanisław Kubeł. I już zupełnie poważnie dodając:  - To sukces, na który zapracowało bardzo wiele osób. Dziękuję i gratuluję każdemu, kto się przyczynił do rozwoju naszego powiatu. Zarządowi powiatu - obecnemu i poprzednim, radnym, pracownikom starostwa i jednostek mu podległych. Mamy powody do dumy - mówi.

 

  • data: 2018-03-01

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Wybór języka

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Zamówienia publiczne

dowiedz się więcej

Bannery

  • Togatus
  • kele
  • wrotamazowsza
  • Pożyczki Mazowieckie

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 117189 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)