• -

Szybkie linki

Treść strony

Po raz czwarty pobiegli dla papieża

W niedzielę Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia, odbył się po raz czwarty Ostrołęcki Bieg Papieski. Dystans wynosił 3 km.  Jego głównym celem było oddanie hołdu wielkiemu Polakowi, św. Janowi Pawłowi II, patronowi Ostrołęki, w czwartą rocznicę kanonizacji (27 kwietnia) i trzynastą rocznicę śmierci (2 kwietnia).

Do zawodów zgłosiło się około 300 osób,  na starcie stanęło  około dwustu. Wzorem ubiegłych edycji, zawodnicy zostali sklasyfikowani w kategorii open kobiet i mężczyzn, w kategoriach wiekowych oraz najstarszy i najmłodszy uczestnik biegu.

Bieg poprzedzony był mszą świętą w intencji uczestników i organizatorów w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, której przewodniczył proboszcz parafii, Wiesław Białczak. Następnie reprezentanci UKS „Clan” złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Jana Pawła II i pod tablicą upamiętniającą zbrodnię katyńską, a także wizytę ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego wOstrołęce, znajdującą się na skwerze im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przy którym wiodła trasa biegu. Tuż przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji, została odśpiewana „Barka”, pieśń szczególnie ważna dla papieża.

Wśród dziewcząt, zwyciężczynią biegu została Katarzyna Butler z Zalesia OKLA K13-17 z czasem 00:09,56 przed Magdaleną Piątak z Ostrołęki, wychowanką UKS „Clan”, obecnie reprezentantką AZS AWF Warszawa, która przekroczyła linię mety z czasem 00:10:02. Trzecie miejsce zajęła Natalia Nowak z Ostrołęki AWF Biała Podlaska z czasem 00:10,33

Wśród mężczyzn pierwszy pokonał metę Adam Piątkowski M18-25lat
ze Szwendrowego Mostu, zawodnik UKS Siódemka, uczeń II LO w Ostrołęce. Osiągnął wynik 00:08:50. Drugi na mecie zgłosił się Krzysztof Olszewski z Olszewo-Borek, Biegam bo lubię, M41+, osiągając wynik 00:9:16, a na trzecim miejscu uplasował się Arkadiusz Borkowski z Ostrołęki - Następny Krok M 18-25lat. Najmłodszym uczestnikiem biegu był pięcioletni Tymon Zaniewski  z Ostrołęki MKKK, który pokonał dystans w czasie 00:17:57, a najstarszym uczestnikiem był  Ryszard Ropiak (74 lata) z Myszyńca,  reprezentant „Kurpie” Myszyniec. Jego czas to 00:14,46.

Zawodnicy rywalizowali również w kategoriach wiekowych.

- Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy wspaniałym kibicom oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację, pomoc i wsparcie  w organizację biegu - mówią organizatorzy biegu.

Wsparcia finansowego na organizację tego sportowego wydarzenia udzielił Powiat Ostrołęcki.

• data: 2018-04-12