Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Środa 26 Września 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Powiatowy festiwal piosenki harcerskiej i zuchowej

W Szkole Podstawowej w Goworowie odbył się II Międzypowiatowy Festiwal Piosenki  Harcerskiej i Zuchowej Watra 2018. Uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych -  jako soliści i zespoły. Zaprezentowali piosenki harcerskie, patriotyczne i turystyczne. Ich trud został nagrodzony dyplomami i upominkami, ufundowanymi  przez Powiat Ostrołęcki oraz indywidualnych sponsorów.


    Laureatami w kategorii zuchów zostali: Aleksandra Sówka z SP w Pasiekach, Zofia Kosek z 2 Ostrołęckiej Gromady Zuchowej Szare Wilczki i Adam Zalewski z SP w Goworowie. Najpiękniej zaśpiewały zespoły Szarych Wilczków i Słoneczny Parasol z Dzbenina.  
W kategorii harcerzy młodszych na podium stanęły: Alicja Obuchowska, przyboczna drużyny Szare Wilczki, tuż za nią uplasowały się Julia Plotzke z SP w Pasiekach i Zuzanna Niegowska z 7. Goworowskiej Drużyny harcerskiej Orzaki. Wśród zespołów nagrodę wyśpiewały druhny z zastępu Iskier z 7GDH ,,Orzaki.


W grupie harcerzy starszych laureatkami zostały Izabela Depta z 7GDH Orzaki, Angelika Szablak i Anna Bednarczyk z gimnazjum SP w Łysych. Najlepiej śpiewające zespoły to dwie grupy harcerzy z 7 GHD ,,Orzaki” zastępy Ignis i Płomyki.
Imprezę zorganizowała 7. Goworowska Drużyna Harcerska ,,Orzaki” pod opieką dh. Elżbiety Bienieckiej i Żanetty Korczakowskiej. Gospodarzem uroczystości był dyrektor Szkoły Podstawowej w Goworowie Jacek Dobrzyński, który zainicjował reaktywację drużyny harcerskiej po 22 - letniej przerwie. Festiwal został zadedykowany pamięci harcerki - nauczycielki - Jadwigi Dudziec, uhonorowanej tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

 

  • data: 2018-04-30

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 126700 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)