Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Środa 26 Września 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Zapraszamy na EtnoSakralia

Już wkrótce czeka nas prawdziwa muzyczna uczta, a to za sprawą kolejnej edycji EtnoSakraliów Kurpiowskich. Rozpoczynają się  20 maja i potrwają do 3 czerwca.

Ideą organizatorów - Fundacji Rozwoju Kultury Muzycznej na Kurpiach "Etno-klasyka" - jest zestawianie muzyki ludowej, szczególnie tej związanej z regionem Puszczy Kurpiowskiej z muzyką klasyczną, a także improwizowaną. 

W tegorocznej edycji zaplanowano osiem koncertów, a także  trzy koncerty edukacyjne dla dzieci. Muzyka kurpiowska zabrzmi w zestawieniu z renesansową polifonią wokalną, muzyką kaszubską oraz muzyką organową, a także w różnorodnych aranżacjach – na klawesyn, kwartet wokalny, organowo-perkusyjny duet, aż po etno-jazzowe improwizacje). Poza muzykami wywodzącymi się z Kurpiowszczyzny, wystąpią wybitni młodzi artyści z całego kraju.

Na koncert inauguracyjny zapraszamy 20 maja o godz. 18.00 do Bazyliki  Mniejszej w Myszyńcu. Także 20 maja, ale w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce - "Hommage A Skierkowski".

27 maja o godz. 16.00 w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata  w Łysych odbędzie się koncert kameralny. Także 27 maja, o godz. 19.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce - "Łączy nas Niepodległa", koncert muzyki J. Paderewskiego.

30 maja edukacyjne mini-koncerty perkusyjne dla dzieci w szkołach podstawowych w Ostrołęce, Kadzidle i Myszyńcu. Także 30 maja o godz. 20.00 zapraszamy do kościoła farnego w Ostrołęce na koncert z cyklu "Jadą goście, jadą...", czyli tradycyjna muzyka Kaszub w Kurpiowskiej Puszczy, "Wskrzeszon z martwych, żyć będę".

31 maja w kościele pw. św. Ducha w Kadzidle o godz. 20.00 - koncert z cyklu "Jadą goście, jadą ...", czyli renesansowa polifonia w prastarej Puszczy Kurpiowskiej. 

1 czerwca o godz. 20.00 w kościele farnym w Ostrołęce  "Zegar bzije ... leco zycia mego momenta". 

Ostatni koncert w ramach EtnoSakraliów odbędzie się 3 czerwca o godz. 12.00 w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Lelisie: "Historia tańca".

Powiat Ostrołęcki jest współorganizatorem festiwalu..

 

 

 

 

 

 

 

  • data: 2018-05-09

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 126688 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)