Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Piątek 16 Listopada 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

 • WSAP
 • Facebook
 • -
 • -

Szybkie linki

Treść strony

Sesja ze zmianami personalnymi w powiecie

Sprawozdanie z działalności Komendy Miejskiej Policji, informacji komendanta miejskiego państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej oraz zagrożeniach pożarowych na terenie powiatu ostrołęckiego za rok 2017 wysłuchali radni powiatowi na wyjazdowej sesji, która miała miejsce w Łęgu Starościńskim 19 lipca. Ponadto głosowali m.in.  nad podniesieniem wynagrodzeń dla zawodowych rodzin zastępczych i osób prowadzących rodzinne domy dziecka z tytułu sprawowania pieczy zastępczej,  zmianami w budżecie, przystąpienia powiatu do realizacji projektu "Razem na staż +" w ramach akcji mobilność edukacyjna, mobilność osób uczących się i pracowników, mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego  programu Erasmus +.

Jednakże jednymi z najważniejszych punktów tej sesji było odwołanie skarbnika powiatu i powołanie nowego. Starosta, który referował radnym w imieniu zarządu uzasadnienie tej uchwały, nie krył, że robi to z wielką niechęcią. Barbara Gocłowska, wieloletni skarbnik powiatu postanowiła bowiem przejść na emeryturę. W administracji rządowej i samorządowej przepracowała 42 lata. Jest absolwentką wydziału ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim.

- Namawiałam panią skarbnik do zostania z nami jak najdłużej. Czyniłem to do tej pory skutecznie, natomiast teraz pani skarbnik dała się namówić już tylko do określonej daty. Trzeba to zrozumieć, bo jak niektórzy mówią, prawdziwe życie zaczyna się dopiero na emeryturze - powiedział starosta.  Przyznał, że sam się wiele od Barbary Gocłowskiej nauczył. Ich współpraca zaczęła się w 1990 r. kiedy Stanisław Kubeł był wójtem gm. Kadzidło (najmłodszym wójtem w Polsce - przypomnijmy), następnie była kontynuowana gdy pełnił funkcję wicewojewody i przez ostatnie lata w powiecie.

- Nasze zdanie co do kształtowania finansów nie zawsze były zgodne, jednak dyskusja zawsze była merytoryczna i prowadziła do kompromisów - zaznaczył. - Poprzeczka, jaką pani Basia postawiła swoją wieloletnią pracą sprawia, że nowy skarbnik będzie miał niezwykle trudne zadanie – dodał Stanisław Kubeł.

- Coś się zaczyna i coś się kończy. Dziś jesteśmy świadkami tego, że kariera zawodowa pani skarbnik, naszej drogiej pani Basi dobiegła końca. Droga Basiu, rozumiemy, że zasłużyłaś na odpoczynek, ale powiat traci osobę, którą niełatwo zastąpić. Będąc prawie cztery lata przewodniczącym komisji budżetu i rozwoju gospodarczego miałem wielki zaszczyt i szczęście, że mogłem współpracować z tak charyzmatyczną osobą. Byłaś w każdym calu perfekcyjna i empatyczna. Dziś nie potrafię odnaleźć słów, którymi mógłbym wyrazić swoją wdzięczność, podziękowanie i szacunek – takimi słowami, już po głosowaniu zwrócił się do Barbary Gocłowskiej  radny Stanisław Lipka, przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego.

Słowa podziękowania i życzenia popłynęły także od wójtów gmin powiatu ostrołęckiego, szefów służb mundurowych, dyrektorów jednostek powiatowych, instytucji i firm współpracujących z powiatem. Wszyscy podkreślali profesjonalizm pani skarbnik, jej klasę i pomoc.

Samorząd województwa mazowieckiego uhonorował Barbarę Gocłowską medalem Pro Masovia. W imieniu marszałka Adama Struzika medal wręczył na sesji  radny sejmiku Marian Krupiński.

- Nie ukrywam, że bardzo, bardzo żal mi się z państwem rozstawać - powiedziała Barbara Gocłowska, dziękując za wszystkie ciepłe  słowa pod swoim adresem. -  Dziękuję serdecznie panu staroście, mojemu szefowi od 28 lat, jestem dumna, że mogłam mieć takiego szefa. Pomimo różnicy zdań, zawsze umieliśmy się porozumieć. Dziękuję wszystkim za życzliwość, zaufanie. Z przyjemnością przychodziłam na sesje rady i posiedzenia komisji czy zarządu. Wszystkim dziękuję za współpracę i życzliwość, starostom, pracownikom, radnym, wójtom. Będzie mi tego brakowało - nie kryła wzruszenia.  Przypomniała także pokrótce jak przebiegała jej kariera zawodowa.

Na skarbnika powiatu powołana została Aldona Kuciej, dotychczasowa dyrektor wydziału promocji i rozwoju w Starostwie Powiatowym. I choć poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko przez Barbarę Gocłowską, to, jak powiedział starosta, nie ma wątpliwości, że Aldona Kuciej jest właściwą osobą, by sprostać nowym obowiązkom. Ma odpowiednie wykształcenie, kompetencje oraz doświadczenie w pracy w samorządzie. Takiego samego zdania był, gratulując powołania na skarbnika Aldonie Kuciej, przewodniczący komisji budżetu Stanisław Lipka.

Na czwartkową sesję zaproszeni zostali przedstawiciele gminy Łyse,  wójt Jerzy Ksepka oraz przewodniczący rady gminy Kazimierz Drężek. Samorządowcy zostali wyróżnieni przez zarząd powiatu za wybitne osiągnięcia i zdobycie lauru Orła Polskiego Samorządu oraz tytułu mazowieckiej Gminy Roku 2018.
- Uczyłem się od najlepszych. Jednym z nich jest starosta Stanisław Kubeł, drugim wicestarosta Krzysztof Parzychowski. Czasami rozrabialiśmy w trakcie sesji, ale wynikało to z naszej przyjaźni, za którą dziękuję. Nie mogę pominąć też radnych z gminy Łyse, z którymi współpracujemy. Dziękuję wszystkim, starostom, radnym i pani skarbnik - mówił wójt Jerzy Ksepka.

Z kolei przewodniczący rady powiatu Krzysztof Mróz wręczył  odznaczenie, przyznane  przez Szkolny Związek Sportowy radnemu Waldemarowi  Pędzichowi - za wkład w rozwój sportu wśród młodzieży szkolnej.

Fot. eostroleka.pl

 • data: 2018-07-20
 • Fot. eostroleka.pl
 • Fot. eostroleka.pl
 • Fot. eostroleka.pl
 • Fot. eostroleka.pl
 • Fot. eostroleka.pl
 • Fot. eostroleka.pl
 • Fot. Tygodnik Ostrołęcki

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 138289 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)