Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Piątek 16 Listopada 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

"Kurpiowszczyzna" reprezentowała Polskę na festiwalu w Pradze

 Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna”, działający przy Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu  wziął udział w „XXVI International Folklore Festival in Prague”. W stolicy Czech przebywał od 12 do 15 lipca.

„XXVI International Folklore Festival in Prague” jest międzynarodowym festiwalem folklorystycznym, organizowanym nieprzerwanie od 1993 r. Celem festiwalu jest przede wszystkim poznanie ludzi z różnych kultur i krajów, ich zwyczajów i tradycji a także poznanie zabytków i historii Pragi. W festiwalu wzięło udział 26 zespołów folklorystycznych, reprezentujących różne kraje
z Europy i Azji. Podczas tegorocznej edycji Polskę reprezentował Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca. Było to duże wyróżnienie i wyzwanie dla członków zespołu. „Kurpiowszczyzna” przedstawiła program składający się z tradycyjnych pieśni i tańców kurpiowskich.

W wolnych chwilach członkowie zespołu z Myszyńca  wzięli udział w warsztatach folklorystycznych a także cieszyli się urokami Pragi.

Współorganizatorem wyjazdu zespołu był Powiat Ostrołęcki.

 

  • data: 2018-07-25

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 138295 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)