• -

Szybkie linki

Treść strony

W Łysych biegali przez 24 godziny

Ponad setka zawodniczek i zawodników z całego kraju, ale także goście z Białorusi, Litwy i Ukrainy rywalizowały w miniony weekend 8-9 września w Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych. Z numerem jeden na trasę wyruszyła Patrycja Bereznowska.

Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym otworzył starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Sam pokonał jedną dwukilometrową  pętlę, towarzysząc na pierwszym okrążeniu uczestnikom biegu.

- Jesteście prawdziwymi twardzielami, bo biec 24 godziny, to jest naprawdę wielki wyczyn. Trzeba walczyć nie tylko z innymi zawodnikami, ale także z samym sobą - powiedział starosta, życząc wszystkim zawodnikom wytrwałości. - Dziękuję, że podjęliście się tego trudu i dołączyliście do rywalizacji.

W zawodach nie zabrakło reprezentantów powiatu ostrołęckiego na czele z Waldemarem Pędzichem, który jest pomysłodawcą organizacji zawodów w Łysych. Na trasie pojawili się również Tomasz Długołęcki, Bartosz Pliszka, Michał Zalewski, Arkadiusz Zyśk oraz  Kazimierz Puławski.

Zawody rozegrano na pętli 1999 m 54,4 cm, którą mistrzyni świata Patrycja Bereznowska (AZS-AWF Katowice) pokonała 116 razy, zwyciężając z rezultatem 232 km 390 m. Srebrny medal zdobyła Aneta Rajda (TL Pogoń Ruda Śląska) 228 km 399 m, a brązowy – Kamila Wróbel (CWKS Resovia Rzeszów) 205 km 13 m.
Mistrzem Polski po raz pierwszy w karierze został Leszek Małyszek, kolega klubowy Bereznowskiej, 237 km 514 m, a wicemistrzem – Andrzej Mazur (LKS Zantyr Sztum) 236 km 216 m. Na trzeciej pozycji uplasował się Przemysław Basa  (TL Pogoń Ruda Śląska), lider przez znaczną część dystansu, 227 km 746 m.

• data: 2018-09-10