Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Środa 20 Marca 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

W ZSP w Myszyńcu została odsłonięta tablica pamięci sierż. Mariusza Deptuły

W 7. rocznicę śmierci na polu walki, 23 października, społeczność ZSP w Myszyńcu, rodzina, wojskowi, samorządowcy i koledzy z brygady uczcili pamięć sierż. Mariusza Deptuły. Zginął w czasie misji w Afganistanie. Tablica pamiątkowa została odsłonięta w szkole, naprzeciwko wejścia. Otaczają ja pogięte, odwrócone konary, które przypominają barć. Ma to symbolizować pochodzenie żołnierza, z Kurpi. Mariusz Deptuła był w latach 1998 – 2001 uczniem ZSZ w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu.

Tablicę odsłonili bliscy, w tym żona Iwona, mama Zofia, brat Dariusz. Zanim się to stało, zebrani wzięli udział we mszy św. w bazylice. Potem przeszli przez Myszyniec, prowadzeni przez orkiestrę wojskową. Pod szkołą żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego oddali cześć poległemu koledze, wciągając polską flagę na maszt. Potem została odsłonięta tablica. Goście, w tym wojskowi z kilku brygad, zostali zaproszeni do sali. Płk Adam Krysiak mówił; - Ból się zmniejszył, już nie zadajemy pytań, dlaczego tak się stało. Gdy ktoś, nie związany z wojskiem, pyta mnie, czy był bohaterem, bez wahania mówię: tak. Odczytał też kurpiowską pieśń żałobną "Zmerły cłowiece". Drogę zawodową Mariusza Deptuły przedstawił plut. Krzysztof Ojżałowski, mąż zaufania 15 Brygady. Mówił bardzo osobiście. - Dla nas nie był Mariuszem Deptułą, tylko "Deptakiem".

Młodsi uczestnicy wydarzenia, z klas wojskowych, mieli okazję obejrzeć wozy bojowe Rosomak, którymi przyjechali żołnierze.
 

drukuj (W ZSP w Myszyńcu została odsłonięta tablica pamięci sierż. Mariusza Deptuły)

  • data: 2018-10-26

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 166610 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki