Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Środa 20 Marca 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Szkolny Związek Sportowy podsumował współzawodnictwo szkół w powiecie

 

Szkolny Związek Sportowy w bibliotece w Kadzidle  podsumował 26 października  sportowe współzawodnictwo szkół w powiecie - za rok 2017/2018. W tym roku ostatnia klasa gimnazjum była liczona razem z najstarszymi klasami szkoły podstawowej. Kadzidło zostało wybrane na miejsce podsumowania, ponieważ ta gmina zajęła I miejsce w powiecie pod względem liczby zdobytych punktów. Ma ich aż 2046, podczas gdy ostatnia gmina – 501.

Podsumowanie zorganizował Szkolny Związek Sportowy, który zajmuje się koordynacją współzawodnictwa szkół. Gości witał Henryk Trzeciak, wiceprzewodniczący Powiatowego Grodzko-Ziemskiego SZS w Ostrołęce. - Dzisiaj chcemy nagrodzić i wyróżnić najlepszych, którzy reprezentują nasz powiat w dziedzinie sportu – mówił. Starosta Stanisław Kubeł dodał, że powiat nie odmawia dofinansowania żadnej imprezy sportowej.

Teraz mamy w radzie powiatu dwóch radnych, zaangażowanych w sport (Waldemara Pędzicha i Arkadiusza Zyśka, więc i dotacje będą większe – zadeklarował.

Dariusz Łukaszewski, wójt gminy, wyliczył z kolei, ile obiektów sportowych i jakiego rodzaju ma gmina, która od lat zajmuje czołowe miejsce w klasyfikacji.

W kategorii Igrzyska dzieci: 1. msc. zajęła SP w Olszewie-Borkach, 2. SP w Kadzidle, 3. SP w Troszynie, 4. SP w Dylewie. 5. SP w Myszyńcu, 6. SP w Białobieli.
W kategorii Igrzyska młodzieży 1. msc. zajęła SP w Kadzidle, 2. SP w Myszyńcu, 3. Gimnazjum w Olszewie-Borkach, 4. SP w Czerwinie, 5. Gimnazjum w Nowej Wsi, 6. SP w Goworowie. W kategorii Licealiada 1. msc. zajął ZSP w Myszyńcu, 2. ZSP w Goworowie, 3. ZSP w Łysych, 4. ZSP w Kadzidle, 5. ZSP w Troszynie, 6. ZSP w Czerwinie, 7. Zespół Szkół w Lelisie, 8. ZSP w Baranowie.

Wśród wyróżnionych zawodników (najwyższy szczebel rywalizacji - finał Mazowsza) znaleźli się: indywidualnie - Dominik Kowalczyk z SP w Troszynie, Małgorzata Wierzbowska z SP w Troszynie, Klaudia Pażych z Gimn. w Olszewie-Borkach, Sebastian Kurpiewski z SP w Czerwinie, Hubert Kurpiewski z Gimn w Rzekuniu. Drużynowo: 2 msc. SP w Myszyńcu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt kat. młodzież: Wiktoria Kobus, Natalia Powichrowska, Izabella Stefańska, Patrycja Toczek, Agata Domian, Kamila Pyszna, Patrycja Mikołajczyk, Aleksandra Czajkowska, Patrycja Grądzik, Katarzyna Kabacik.  3. miejsce SP Chudek w unihokeju dziewcząt, kat. młodzież: Magdalena Bogdańska, Ewelina Duszak, Klaudia Gut, Klaudia Święcicka, Dominika Florek, Paulina Koziatek, Amelia Lenda, Wiktoria Lenda, Karolina Auguściak, Magdalena Panuś, Paulina Murach, Oliwia Olk. 

3 m. Gimn. w Łysych w badmintonie dziewcząt, w kat. młodzież: Natalia Mazuch, Julia Kowalczyk, Sylwia Mazuch.  5msc. Gimn. Nowa Wieś w badmintonie chłopców, kat. młodzież: Adrian Gąska, Wiktor Wielechowski, Adrian Gołębiewski. Trzecie miejsce ZSP Goworowo w drużynowym tenisie stołowym mężczyzn (Licealiada) : Robert Podolak, Paweł Stepnowski. 4. msc. SP Kadzidło w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, kat. młodzież: Patrycja Nasiadka, Wiktoria Kaczyńska, Oliwia Prachniak, Karolina Wasyk, Paulina Gramadzka, Aleksandra Grądzik, Klaudia Brzozowa, Natalia Trzcińska, Kamila Zera, Karolina Cekała.

 

Nagrodami zostali także uhonorowani nauczyciele wychowania fizycznego: Adam Długokęcki z SP Troszyn, Jolanta Szewczyk z Gimnazjum w Olszewie-Borkach, Krzysztof Tyszka z SP w Czerwinie, Wiesław Ciak z SP w Rzekuniu, Dorota Krajza z SP w Myszyńcu, Waldemar Żmudziński z SP w Chudku, Marianna Pędzich z Gimn. w Nowej Wsi, Krzysztof Jachimowski z ZSP w Goworowie, Mariusz Bacławski z Gimn. w Łysych, Zenon Pierzchanowski z SP w Kadzidle, Michał Tyszka z Gimn. w Olszewie-Borkach, Rafał Kosek z SP w Białobieli, Ewa Chrostek z SP w Kadzidle, Tomasz Jędrzejewski z SP w Olszewie-Borkach, Elzbieta Bieniecka z SP w Goworowie, Przemysław Kowalczyk z SP w Kadzidle i Kazimierz Żyra z SP w Czarni.

 

 

drukuj (Szkolny Związek Sportowy podsumował współzawodnictwo szkół w powiecie)

  • data: 2018-10-31

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 166614 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki