Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Środa 20 Marca 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Drogi przebudowane dzięki dobrej współpracy z Lasami Państwowymi

 

Dwie drogi, które były wspólną inwestycją Powiatu Ostrołęckiego z Lasami Państwowymi zostały oficjalnie otwarte. Odbyło się to w poniedziałek, 5 listopada z udziałem dyrektora Regionalnych Lasów Państwowych w Olsztynie Mariusza Orzechowskiego, naczelnika Wydziału Infrastruktury Leśnej Sławomira Skowrona, starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła, radnych powiatowych, a także nadleśniczych z Ostrołęki, Parciak i Myszyńca.

Przed wyjazdem w teren  odbyło się krótkie spotkanie w starostwie, na którym została omówiona dotychczasowa współpraca Lasów Państwowych z samorządem powiatu, a także rozmawiano o możliwościach wspólnych inwestycji na terenie powiatu w przyszłości.

Pierwsze z oddanych w poniedziałek zadań, to kontynuacja przebudowy drogi powiatowej Golanka-Grale-Nasiadki. W ub. roku został oddany do użytku odcinek  na długości 5,6 km, ze ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż 741 mb drogi o szerokości 5,5 metrów. Było to zadanie zrealizowane dzięki zawartemu porozumieniu Powiatu Ostrołęckiego (wkład własny 1 114 658 zł) z partnerami:  Lasami Państwowymi (490 tys. zł) i gminą Lelis (950 tys. zł).

Filmiki z uroczystego otwarcia:

https://youtu.be/7jIv9-lcXaE

https://youtu.be/vDHws_-ii-c

 

- Ta przebudowa umożliwi połączenie asfaltowe między Nasiadkami a Golanką, a także dogodny  wywóz drewna. Droga przecina duży kompleks leśny - mówił w poniedziałek  starosta Stanisław Kubeł.

Drugie zadanie to rozbudowa zjazdu do Cisku, w pasie drogi powiatowej Goworowo- Kamianka - Pomian.

Długość obu rozbudowanych dróg to  1822 m (1150 m Golanka-Grale-Nasiadki i 632 m w Cisku). Koszt tych inwestycji wynosi 1 349 836 zł, w tym udział  Powiatu Ostrołęckiego 677 836 zł, a Nadleśnictwa Ostrołęka - 672 000 zł.

- Poruszam się po wielu drogach w naszym regionie, ale w żadnym powiecie nie spotkałem się z siecią takich dobrych dróg jak tu - chwalił  już w terenie, podczas  otwarcia dróg  Mariusz Orzechowski, dyrektor Regionalnych Lasów Państwowych w Olsztynie.

Koszt całkowity obu inwestycji (na przestrzeni dwóch lat) o łącznej długości 6,8 km wyniósł 3,9 mln zł, z czego udział nadleśnictwa stanowił 30 proc.  inwestycji.

- Mamy jeszcze kilka pomysłów wspólnych przedsięwzięć z nadleśnictwem Ostrołęka, Parciaki. Jesteśmy otwarci na taką konstrukcję finansowania zadań - mówił starosta podkreślając, że dotychczasowa współpraca Lasów Państwowych i samorządu powiatu układała się bardzo dobrze. Co potwierdził też dyrektor Orzechowski. Starosta przypomniał także, że realizowane jest jeszcze jedno zadanie z Funduszu Leśnego, a mianowicie: Kuzie-Charubin. To odcinek położony na terenie dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

 

drukuj (Drogi przebudowane dzięki dobrej współpracy z Lasami Państwowymi)

  • data: 2018-11-08

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 166624 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki