Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Sobota 25 Maja 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Uczniowie ZSP w Kadzidle zrobili krok w zawodową przyszłość

W ramach projektu Europejski krok w zawodową przyszłość” - Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, realizowanego ze środków PO WER Programu Erasmus+ młodzież Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle przebywała w listopadzie i na początku grudnia na południu Hiszpanii na  stażach zawodowych.

Hiszpański partner „Europroyectos” przygotował miejsca praktyk  dla uczniów technikum, kształcącego w zawodzie technik technologii żywności w cukierniach i piekarniach na terenie Malagi. W ciągu czterech tygodni uczniowie nabyli umiejętności związane z procesami produkcyjnymi. Zapoznali się z produkowanym asortymentem,  obsługą poszczególnych maszyn,  rodzajem surowców wykorzystywanych w zakładach,  recepturami i etapami produkcji poszczególnych wyrobów charakterystycznych dla rejonu Andaluzji,  magazynowaniem surowców, produktów, jak również wyrobów gotowych.

W tym samym czasie uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu odbywali staż w gospodarstwie Viveros w miejscowości sąsiadującej z Malagą. Tam uczyli się analizowania profili gleb oraz ich właściwości fizycznych, chemicznych  i biologicznych wykorzystywanych dla poszczególnych gatunków roślin,  konserwowania urządzeń wodno - melioracyjnych, jak również doprowadzania ich do upraw,   rozpoznawania nasion i roślin typowo śródziemnomorskich,  rozróżniania chwastów i sposobów ich likwidowania, odpowiedniego nawożenia i ustalania dawki nawozu dla poszczególnych upraw.

Oprócz umiejętności zawodowych, uczestnicy projektu integrowali się z hiszpańskim środowiskiem i kulturą, doskonalili swoje umiejętności interpersonalne oraz podwyższali praktyczną znajomość języków angielskiego i hiszpańskiego. Podczas miesiąca spędzonego  w Maladze uczniowie ZSP w Kadzidle poznawali miasto, jego zabytki, zwiedzali muzea oraz zaznajamiali się z rytmem życia Hiszpanów.

W ramach projektu młodzież zwiedziła też Cordobę i Granadę, podziwiała historyczne budowle oraz różnorodną kulturę.

 

drukuj (Uczniowie ZSP w Kadzidle zrobili krok w zawodową przyszłość)

  • data: 2018-12-28

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 182109 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki