Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Czwartek 18 Kwietnia 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Wszystkie żywioły Joanny Trzepiecińskiej

Burza loków, wulkan energii i głębia wypowiedzi – tak w skrócie można podsumować obecność aktorki Joanny Trzepiecińskiej w Zespole Szkół Powiatowych  w Łysych. Artystka przyjechała na zaproszenie szkoły oraz Stowarzyszenia "Czas na Kulturę". Współorganizatorem spotkania był Powiat Ostrołęcki. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz samorządowych i inni zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie zaprzyjaźnionych szkół naszego powiatu  oraz okoliczni mieszkańcy.

 Podczas spotkania Joanna Trzepiecińska ze swadą opowiadała o życiu zawodowym i osobistym. Była to okazja poznać osobę niezwykle barwną, licznych talentów i pasji.  Ciekawość świata i niesłabnąca chęć poznawania go biły z każdego zdania artystki

Padło wiele ciepłych słów o rodzicach i  szczęśliwym dzieciństwie w  Tomaszowie Mazowieckim.

Trzepiecińska mówiła o  czasach szkolnych – z sentymentem i wdzięcznością wspominała swoich nauczycieli. Podkreślała, że miała szczęście studiować u wybitnych aktorów – wykładowców warszawskiej Szkoły Teatralnej.

Artystka podzieliła się z widzami przemyśleniami na temat swojej profesji – wyjątkowo pasjonującej i wymagającej. Aktorstwo nie toleruje słabości, żąda bezustannej pracy nad sobą, ale daje też poznać smak sukcesu i podziwu publiczności.  Aktorstwo to nie tylko talent i zawodowe umiejętności – to wszechstronna wiedza i doświadczenie życiowe, które pozwalają zrozumieć i wiarygodnie pokazać postać – tak artystka scharakteryzowała swój zawód.

 Na szkolnej scenie Joanna Trzepiecińska zaprezentowała tekst Wisławy Szymborskiej ze spektaklu "Wszędzie jest wyspa Tu". Pojawiło się kilka smakowitych anegdot i wiele mądrych słów skierowanych do uczniów – czym warto się interesować, w co inwestować czas i siły, jak szukać swojej drogi.  Dowiedzieliśmy się, że artystka odnajduje radość w  obcowaniu z najlepszymi wytworami ludzkiej wiedzy i talentu – muzyką, malarstwem, literaturą. I wszystkim poleca tam szukać inspiracji!

 W trakcie imprezy odbył się Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym zorganizowany przez WORD w Ostrołęce. Nagroda główna – rower trafił do Oli Świder z Gimnazjum w Łysych.

  • data: 2019-04-09

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 174135 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki