Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Czwartek 18 Kwietnia 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Recytowali poezję Norwida

Żył i mieszkał w  Laskach – Głuszycach k. Wyszkowa. Wiele lat spędził na obczyźnie, często w nędzy, lecz zawsze pełen miłości, wiary i patriotyzmu. Zmarł daleko od polskiej ziemi, ale powrócił by znów gościć w murach  Oddziału Katolickiego  Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Ostrołęce.

6 kwietnia odbył się XXV finał Konkursu Recytatorskiego Poezji C.K. Norwida. Jego słowa grzmiały niosąc ostrołęczanom  Norwidowską wizję świata, świata miłości, poszanowania, wiary i nadziei. Słowa te niosły ze sobą również ostrzeżenie, naganę, prośbę a nawet łzę. Jak co roku oddaliśmy hołd człowiekowi za życia wyśmianemu, zdeptanemu a po śmierci uznanemu za wybitnego poetę i wizjonera. Norwid ożył i przemówił do nas poprzez młodych ludzi, którzy zadali sobie trud poznania i zrozumienia tego, co On zostawił nam w spadku.

  Laureatami tegorocznego finału zostali:

- w turnieju recytatorskim  ze szkół gimnazjalnych : Izabela Mierzejewska – II miejsce i Klaudia Wanat- III miejsce.

W turnieju poezja śpiewana nagrodzono: Olgę Kiersnowską - I miejsce,  duet Natalię  Marciniak i Daniela Laćkowskiego – II miejsce oraz duet Olgę Kamińską i Karolinę Prusaczyk – III miejsce.

W turnieju recytatorskim ze szkół średnich  nagrodzono: Klaudię  Bogdańską – I miejsce, Wiktorię Podbielską – II miejsce, Natalię Koziatek – III miejsce oraz Roksanę Bełdycką – wyróżnienie.

Uczestników finału oceniało jury w składzie: Wiesław Janusz Mikulski – poeta, norwidolog,  Tadeusz Żebrowski – kulturoznawca, współorganizator konkursu i Maria Jolanta Kusiak – organizator konkursu.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe w postaci wydań encyklopedycznych , słowników i wydań  albumowych, książkę o Norwidzie „Ocalony  wieniec” wydania poezji C.K .Norwida oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia zarówno w zdobywaniu nowych doświadczeń na niwie poezji jak również w zdobywaniu wiedzy szkolnej. Życzymy powodzenia oraz sił i wytrwałości w realizacji waszych marzeń.

   Powiat Ostrołęcki udzielił wsparcia finansowego na zakup nagród rzeczowych dla uczestników.                                                                                                     

                                                                                                    

  • data: 2019-04-10

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 174129 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki