Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Środa 19 Czerwca 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Święto babki ziemniaczanej w Gnatach

 

Na święto babki ziemniaczanej zaprosiło mieszkańców Koło Gospodyń Wiejskich w Gnatach oraz sołectwo. Organizatorzy przygotowali nie tylko degustację babki ziemniaczanej (czy, jak kto woli: kugla, rejbaka, kartoflaka).

Podczas imprezy panie z KGW serwowały babkę ziemniaczaną, piwo kozicowe i ciasto. Na scenie prezentowała się Kurpiowska Orkiestra pod kierunkiem Jana Kani oraz Kapela Przekrój z Ostrołęki, prowadzona przez Andrzej Orłowskiego. Gościnnie zaśpiewały panie z KGW Dylezionki z Dylewa w gm. Kadzidło.

Przy scenie odbywały się konkursy (z nagrodami): dla dzieci i dorosłych, w tym konkurs WORD - z losowaniem roweru (wygrała go młoda mieszkanka Białobieli). Można było obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Grupę Ratowniczą Nadzieja, zobaczyć zabytkowe motocykle należące do pasjonatów z Łęgu Starościńskiego - Tadeusza Karczewskiego i jego synów, najmłodsi szaleli na dmuchanej zjeżdżalni (darmowej).

KGW w Gnatach zarejestrowane zostało tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2018 roku. Zebrało się wówczas ponad 30 osób zainteresowanych działaniem w tym stowarzyszeniu. Wybrany został zarząd, na czele którego stanęła Ewelina Piersa. Pierwszą inicjatywą KGW w Gnatach było wicie palmy wielkanocnej na gminny konkurs. Palma z Gnatów - o wysokości 2,75 m - zdobyła wyróżnienie (można ją obejrzeć w CK-BiS w Lelisie). Druga inicjatywa to święto babki ziemniaczanej.

a plenerowa impreza odbyła się na placu wiejskim, oficjalnie oddanym do użytku w październiku 2018 roku. Był to swoisty chrzest tego placu, dziś już ogrodzonego. A za kilka tygodni stanie tu scena.

Fot. Starostwo Powiatowe, Wiesław Górski i Antoni Kustusz

  • data: 2019-06-11

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 

Wybór języka

KalendariumZamówienia publiczne

dowiedz się więcej

Bannery

  • kele
  • wrotamazowsza
  • Geoportal Powiatu Ostrołęckiego
  • Geoportal

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 191695 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki