Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Czwartek 17 Stycznia 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Utalentowana hafciarka, tancerka i śpiewaczka ludowa Puszczy Zielonej, urodziła się 10 kwietnia 1934 r. w Zalesiu koło Myszyńca. Od najmłodszych lat interesowała się śpiewem i tańcem kurpiowskim a zainteresowania te wyniosła z rodzinnego domu. Rodzina Osowieckich od bardzo wielu lat znana była w okolicy jako utalentowani tancerze i artyści ludowi. Ojciec grał na harmonii pedałowej.

W 1958 r. wyszła za mąż i przeniosła się do Kadzidła. Rozpoczęła pracę w Spółdzielni "Kurpianka" i jednocześnie wstąpiła do zespołu regionalnego działającego przy zakładzie. Pani Marianna przy wrodzonych zdolnościach muzycznych, głosowych i ruchowych zdobywała pierwsze nagrody w konkursach czy przeglądach folklorystycznych , w których brata udział przez kilkanaście lat w widowisku obrzędowym "Wesele na Kurpiach" wg scenariusza ks. Wł. Skierkowskiego po mistrzowsku grała rolę cepcarki.

Z Zespołem "Kurpianka" jest związana do chwili obecnej, należy również do Klubu Seniora "Kurpiowskie Serce" działającego przy GOKSiR w Kadzidle. Posiada umiejętności wykonywania większości znanych w Puszczy Zielonej tańców ludowych oraz pieśni leśnych i skocznych z "przatrampywaniem".

Należy dodać, iż Marianna Koziatek obok działalności w dziedzinie folkloru jest także tkaczką i hafciarka ludową. W domu, na krosnach wykonuje serwetki i chodniki, które dostarcza do SRLiA "Kurpianka" w Kadzidle. Artystka należy do STL. W roku 1997 za swoją działalność folklorystyczną, otrzymała odznakę "Zasłużony Działacz Kultury".
 

Adres korespondencyjny:
Marianna Koziatek
ul. Kopernika 12
07-420 Kadzidło
tel.: (029) 761-87-98

drukuj całą stronę

Nawigacja

Kultura  / Artyści ludowi  / Koziatek Marianna  / 

Wybór języka

KalendariumZamówienia publiczne

dowiedz się więcej

Bannery

  • kele
  • wrotamazowsza
  • Geoportal Powiatu Ostrołęckiego
  • Geoportal

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 942 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)