Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 22 Września 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

 • Facebook
 • -
 • -

Szybkie linki

Treść stronyW dniu 29 września 2009 roku w ramach Projektu Nr POKL.09.02.00-14-047/08, pn. Wizytówki Powiatu - zajęcia pozalekcyjne z autoprezentacji dla uczniów szkół zawodowych z Powiatu Ostrołęckiego, realizowanego w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zorganizowano dla uczestników projektu wycieczkę do Warszawy.
W wycieczce udział wzięło 94 uczestników projektu -uczniów z Zespołów Szkół Powiatowych w:

 • Goworowie - 25 uczniów
 • Kadzidle - 39 uczniów
 • Łysych - 21 uczniów
 • Troszynie - 9 uczniów

Opiekę nad uczestnikami sprawowało 6 opiekunów szkolnych:

 • ZSP w Łysych - Dariusz Ptak
 • ZSP w Kadzidle - Dorota Mamajek, Jadwiga Rybicka
 • ZSP w Goworowie - Zofia Agnieszka Kordasz, Janusz Frydryk
 • ZSP w Troszynie - Roman Zakrzewski

Podczas wycieczki uczestnicy zwiedzili m.in. :

Muzeum Techniki, gdzie oglądano wystawę "Tajemniczy świat techniki szpiegowskiej". Zapoznano się z eksponatami urządzeń szpiegowskich używanych kiedyś przez sowieckie, amerykańskie, bułgarskie, niemieckie i francuskie służby specjalne. Okazuje się, że gadżety rodem z filmów o Jamesie Bondzie istniały naprawdę. Miniaturowe pistolety ukryte w długopisach czy klamrach od pasków, nóż w krucyfiksie czy przenośna kserokopiarka w walizce - tego wszystkiego używali kiedyś prawdziwi szpiedzy.

Taras Widokowy PKiN, gdzie zapoznano się z wystawą pn. "Sport i Szpinak" stworzoną przez duński ośrodek naukowy Experimentarium z Kopenhagi. Z przedstawionej ekspozycji można było dowiedzieć się, co się dzieje, gdy uprawiamy sport, czemu warzywa są tak ważne dla organizmu i najważniejsze, jak zdrowiej żyć i uchronić się przed otyłością. Zamiarem autorów wystawy było, żeby spowodowała ona dyskusję nad żywnością dostępną w szkolnych sklepikach i automatach.

Kulminacyjnym punktem wycieczki był musical METRO w Teatrze Studio "Buffo" w Warszawie. Musical ten grany od 1991 stał się polskim, a może nawet światowym fenomenem. Przez te wszystkie lata (zagrano już ponad 1200 przedstawień) nie stracił na aktualności. Wciąż przyciąga tłumy widzów i pozostaje w pamięci na długo.

Wycieczka do Warszawy była wstępem do cyklu zajęć pozalekcyjnych z autoprezentacji dla uczniów szkół zawodowych z Powiatu Ostrołęckiego.

Nawigacja

Oświata  / Projekty z udziałem środków zewnętrznych  / POKL 2007-2013  / Wizytówki Powiatu  / Wycieczka  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 1172 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki