Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Sobota 19 Września 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Spotkania, konferencje, koncerty to tylko, niektóre atrakcje zaplanowane w ramach obchodów roku księdza Władysława Skierkowskiego. 30 marca 2011 r. Rada Powiatu Ostrołęckiego podjęła stosowaną uchwałę, aby rok 2011 był rokiem tego wybitnego kapłana.

Takie uchwały podjęły też: Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Urząd Miasta i Gminy Myszyniec. Ponadto do obchodów włączyło się szereg instytucji, organizacji i stowarzyszeń między innymi: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie, Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych,  Związek Kurpiów, Towarzystwo Promocji Muzyki „Przez muzykę do serc”, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi „Puszcza”.

Już w czerwcu zaplanowano koncert Towarzystwa Muzycznego pieśni Skierkowskiego w opracowaniu na różne instrumenty. W sierpniu odbędą się prezentacje pieśni kurpiowskich. W tym też miesiącu zostanie zorganizowana wystawa pn.”Leć głosie po rosie”. Kolejną wystawę pn.”Ostatni muzykanci” zaplanowano na wrzesień.  We wrześniu odbędzie się również spotkanie z Andrzejem Bieńkowskim połączone z projekcją filmów etnograficznych, prezentujących śpiewaków kurpiowskich (Muzeum Kultury Kurpiowskiej). W grudniu natomiast zostanie zorganizowana sesja naukowa „Wątki treściowe pieśni kurpiowskich”.

Nawigacja

Rok ks. Skierkowskiego  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 1639 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki