Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Piątek 25 Września 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Zakończenie szkolenia w ramach Nowej perspektywy

W dniu 16 października br. zakończyło się szkolenie: sprzedawca z obsługą komputera, kasą fiskalną i minimum sanitarnym. Po szkoleniu wszystkie osoby zostały skierowane na staże, które odbywają się u pracodawców z terenu Powiatu Ostrołęckiego.

Staże i szkolenia dla uczestników „Nowej Perspektywy”

15 września zakończyła się ponowna rekrutacja do projektu konkursowego „Nowa perspektywa”. Wyłoniono 32 osoby, które zostały skierowane na staże i szkolenia.
Obecnie 20 uczestników bierze udział w szkoleniach: „sprzedawca z obsługą
komputera, kasą fiskalną i minimum sanitarnym” oraz „pracownik administracyjno-
biurowy z elementami płacowo- kadrowymi”. Pozostałe osoby zostały skierowane na staże, na które trafią także obecni kursanci.

Projekt „Nowa perspektywa" adresowany jest do byłych pracowników Zakładu Przetwórstwa
Mięsnego JBB w Łysych i członków ich rodzin. Realizacja rozpoczęła się w styczniu 2010 r. Zakończenie planowane jest na grudzień 2011 r. Do tej pory z pomocy skorzystało ponad 180 osób.

Zakończenie wznowionej rekrutacji

Informujemy, że w dniu 15 września br. zakończono wznowioną rekrutację do projeku. Wyłoniono 32 osoby, które wezmą udział w działaniach projektowych. 10. osób skierowanych zostanie na szkolenie: Sprzedawca z obsługą komputera, kasą fiskalną i minimum sanitarnym, 10. osób skierowanych zostanie na szkolenie: Pracownik administracyjno-biurowy z elemantami kadrowo-płacowymi, 1. osoba skierowana zostanie na szkolenie: Spawacz metodą "TIG" i "MAG", natomiast 11. osób skierownych zostanie na staże. Nadmieniamy, że osoby po szkoleniach zostaną skierowane do odbycia stażu.
Pozostałe osoby, które nie zakwalifikowały się do udziału w projekcie, a które spełniły wszystkie wymogi rekrutacyjne, pozostawać będą na liście rezerwowej i po uzyskaniu dodatkowego limitu sukcesywnie zapraszane będą do udziału w działaniach projektowych.

Zwiększenie naboru uczestników do projektu "Nowa perspektywa"

W związku z dalszym zainteresowaniem projektem byłych pracowników ZM JBB i ich rodzin informujemy, że od 1 września br. wznawiamy rekrutację zwiększając jednocześnie ilość osób kierowanych na staże i szkolenia. Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do udziału w projekcie. Nabór i rekrutacja przewidywane są w okresie pierwszych dwóch tygodni września. Szczegółowe informacje udzielane są w Biurze Projektu prowadzonym przez Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, 07-410 Ostrołęka, Plac Gen. J. Bema 5, II piętro pok. nr 34, tel. (29) 764 27 49 (29) 764 27 49 wew. 151, 168. Biuro czynne w godzinach urzędowania Starostwa Powiatowego w Ostrołęce w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 15.30.

Z nowymi kwalifikacjami

Powiat Ostrołęcki od siedmiu miesięcy realizuje projekt "Nowa Perspektywa". Projekt ten adresowany jest do byłych pracowników JBB w Łysych i członków ich rodzin. W okresie realizacji, czyli od stycznia do lipca br. 66 osób odbyło szkolenia, zaś 150 osób zostało skierowanych na staże.
Szkolenia odbywały się w najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodach i po wcześniejszej analizie rynku pracy: sprzedawca, magazynier, spawacz oraz operator sprzętu ciężkiego: koparko-ładowarki. Ostatnie szkolenie zakończyło się 30 czerwca. Planowane zakończenie staży to koniec grudnia 2011r.

Ostatnie dni rekrutacji do projektu "Nowa perspektywa"

Przypominamy, że termin zakończenia rekrutacji do projektu, w ramach którego organizowane są staże i szkolenia upływa 30 kwietnia br. Wszyscy chętni będą przyjmowani do godziny 16.00 dnia 30 kwietnia w biurze projektu w Starostwie Powiatowym przy Placu Bema 5 pok. 34. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z biurem projektu 29 764 27 49 wew. 164, 168.

następna strona »

Nawigacja

Fundusze unijne w powiecie  / Kapitał ludzki  / Projekty zrealizowane  / Projekt "Nowa perspektywa"  / Aktualności z 2010 roku  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 5931 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki