Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 17 Lipca 2018

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -
  • WSSE

Szybkie linki

Treść strony

Aktualności

-
2018.07.12 - Goworowo na rockowo

Po raz 24. w Goworowie odbył się Przegląd Zespołów Muzycznych. Na scenie, w części konkursowej, zaprezentowało się 24 czerwca  pięć zespołów: Za 5 dwunasta, Can’t Explain, Lupa, Irmina i Leczsami oraz Kasyno.

Obchody koronacji Króla Mendoga na Litwie
2018.07.12 - Obchody koronacji Króla Mendoga na Litwie

Reprezentacja Powiatu Ostrołęckiego w składzie Wicestarosta Krzysztof Parzychowski oraz Stanisław Lipka - Przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego uczestniczyli w dniu 6 lipca br. na zaproszenie Mera Rejonu Alytus w uroczystości patriotycznej poświęconej obchodom koronacji litewskiego Króla Mendoga. Spotkanie to było okazją do zapoznania się z kulturą ludową rejonu oraz nawiązania kontaktów z zagranicznymi partnerami współpracującymi z rejonem Alytus.

-
2018.07.12 - XLVII sesja Rady Powiatu w Ostrołęce

Informujemy, że na dzień 19 lipca br. została zwołana XLVII sesja Rady Powiatu w Ostrołęce.

Sesja rozpocznie się w Łęgu Starościńskim 94 b o godz. 13.00.

2018.07.12 - Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz ósmy ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu.

Celami Konkursu są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy oraz zachęcanie do podejmowania aktywności wolontariackiej.

Konkurs jest etapem wojewódzkim konkursu ogólnopolskiego realizowanego przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce i jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Święto Folkloru Kurpiowskiego
2018.07.11 - Święto Folkloru Kurpiowskiego

W dniu 8 lipca br. odbyła się w Zawadach kolejna impreza pod nazwą Święto Folkloru Kurpiowskiego.

Celem imprezy organizowanej przez Powiat Ostrołęcki oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Aleksandra Kopcia i Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie jest prezentacja, promocja i upowszechnianie kultury kurpiowskiej i folkloru kurpiowskiego.

-
2018.07.10 - Obchody 200-lecia powiatu mrągowskiego

1 lipca reprezentacja powiatu ostrołęckiego ze Starostą Stanisławem Kubłem na czele brała udział w obchodach 200 -lecia powiatu mrągowskiego, z którym samorząd podpisał umowę o współpracy partnerskiej.
Uczestniczący w uroczystościach goście wzięli udział w mszy świętej w intencji mieszkańców, którą odprawił arcybiskup metropolita Warmiński, Józef Górzyński. Następnie przeszli w korowodzie na Plac Unii Europejskiej, gdzie odbyły się główne uroczystości.

2018.07.09 - "Termomodernizacja budynku administracyjno- biurowego przy ul. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 15 w Ostrołęce – I Etap" - ogłoszenie przetargu.

Informujemy, że Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp z o.o. ogłosiło przetarg nieograniczony na roboty budowlane pn. ” Termomodernizacja budynku administracyjno- biurowego przy ul. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 15 w Ostrołęce – I Etap".

Więcej informacji.

-
2018.06.26 - Noc sobótkowa w Myszyńcu

W Noc Świętojańską z 23 na 24  czerwca w amfiteatrze Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu odbyła się „XXIII Noc Sobótkowa”, zorganizowana przez Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. księdza Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu.

-
2018.06.26 - Tort, gratulacje i "Sto lat" na tegorocznych Ginących zawodach

Warsztaty etnograficzne, które co roku przyciągają do Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle setki, a nawet tysiące uczestników osiągnęły pełnoletniość! Był więc tort, gratulacje i tradycyjne „Sto lat”. Ze względu na hasło przewodnie tegorocznych warsztatów, czyli plecionkarstwo starosta ostrołęcki uhonorował nestora twórców Władysława Murzyna i Wiesława Kuskowskiego.

Odtworzyli wydarzenia sprzed 70 lat
2018.06.25 - Odtworzyli wydarzenia sprzed 70 lat

W miejscu schronów partyzanckich z 1948 roku, w lasach między Glebą a Kierzkiem (gm. Kadzidło)  w niedzielę, 24 czerwca, odbyły się uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy bohaterskiej obrony przez 13 partyzantów „Lasa” schronów dowództwa XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. We mszy św., a po niej w inscenizacji wspomnianych wydarzeń , wzięło udział około 500 osób.

Nawigacja

Strona główna  / 

Wybór języka

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie


Zamówienia publiczne

dowiedz się więcej

Bannery

  • Togatus
  • kele
  • wrotamazowsza
  • Pożyczki Mazowieckie

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 596006 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)