Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 22 Września 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

 • Facebook
 • -
 • -

Szybkie linki

Treść strony

Działania projektu „LEPSZY START” w 2011 roku

Ostatnie działania w projekcie „Lepszy Start”

36 uczestników projektu otrzymało talony na samodzielny zakup usług społecznych. Uczestnicy mieli do wyboru usługi  kosmetyczne, fryzjerskie czy stomatologiczne oraz usługi  rekreacyjno-sportowe do wykorzystania w Parku Wodnym i usługi kulturalno-rozrywkowe do zrealizowania w Ostrołęckim Centrum Kultury. Wartość talonu nie przekraczała kwoty 250 zł na osobę.

 • data: 2011.12.13

Indywidualne zajęcia rehabilitacyjne w październiku i listopadzie

W październiku i listopadzie 2011 r. 12 osób niepełnosprawnych uczestniczyło w indywidualnych zajęciach rehabilitacyjnych. Wykonawcą zabiegów była Przychodnia Lekarska w Olszewo Borkach.

 • data: 2011.12.05

Nowe kursy w ramach Projektu Systemowego "Lepszy Start"

1 uczestniczka i 3 uczestników projektu „Lepszy Start” zakończyło kurs „Magazynier z obsługą wózka jezdniowego” i zdobyło uprawnienia do kierowania  wózkami jezdniowymi z napędem silnikowym w transporcie wewnątrzzakładowym. Wykonawcą kursu była Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Rada Regionalna w Ostrołęce. 2 uczestników projektu ukończyło kurs operatora koparko – ładowarki kl.III realizowany przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy w Radomiu. 2 osoby uczestniczą w kursie „Opiekun środowiskowy”. Wykonawcą kursu jest Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Odziała Regionalny w Ostrołęce.

 • data: 2011.10.29

Kurs „Pracownik administracyjno-biurowy..."

6 osób uczestniczy w kursie „Pracownik administracyjno-biurowy z obsługą komputera i urządzeń biurowych”. Wykonawcą kursu jest Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Ośrodek Szkolenia Kierowców Henryk Wołosz w Ostrołęce.

 • data: 2011.09.09

Turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu

W dniach 06-19.08.2011 r. uczestnicy projektu „Lepszy Start” wzięli udział w 2-tyg. turnusie rehabilitacyjnym połączonym z warsztatami podnoszenia kompetencji życiowych i umiejętności społecznych w Pomorskim Centrum Rehabilitacji, Zdrowia i Urody „Panorama Morska” w Jarosławcu. W turnusie wzięło udział 21 osób z niepełnosprawnością oraz 10 opiekunów. Podczas turnusu każdy z uczestników wg zaleceń lekarza realizował po trzy zabiegi rehabilitacyjne oraz uczestniczył w warsztatach, które były prowadzone przez psychologa. W programie turnusu znalazło się wiele atrakcji turystycznych, m. in.: wycieczka autokarowa do Ustki, podczas której odbył się rejs statkiem, zajęcia integracyjno-rozwojowe przy muzyce o charakterze inspirującym, wieczorki, zabawy taneczne, ogniska z pieczeniem kiełbasek.

 • data: 2011.08.23

Kolejne kursy w ramach Projektu Systemowego "Lepszy Start"

13 osób uczestniczy w kursie na prawo jazdy kat. B, jedna osoba realizuje kurs na prawo jazdy kat. C. Wykonawcą kursów jest Szkoła Nauki Jazdy Turbo Andrzej Skłodowski w Ostrołęce. 3 osoby uczestniczą w kursie kosmetycznym, którego wykonawcą jest Centrum Szkoleniowo-Kosmetyczne „FRENCH ART” w Ostrołęce.

 • data: 2011.08.04

Trwa kurs spawania...

Trwa kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG – stale nierdzewne i metodą MAG – stale nierdzewne. Wykonawcą kursu jest Ośrodek Szkolenia Zawodowego „AMET” w Ostrołęce, uczestniczy w nim jeden wychowanek młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

 • data: 2011.07.15

Trening kompetencji i umiejętności społecznych - Kłodzko

W dniach 27 czerwca - 2 lipca 2011 r. w Boguszynie pod Kłodzkiem grupa  małoletnich i pełnoletnich wychowanków rodzin zastępczych, placówek opiekuńczo-wychowawczych i innych uczestniczyła w „Treningu kompetencji i umiejętności społecznych”. Zajęcia w wymiarze 25 godzin poprowadziła psycholog i pedagog - Pani Małgorzata Apolinarska. W programie warsztatów znalazło się wiele atrakcji turystycznych, m.in.: zwiedzanie Kłodzka, w tym Twierdzy i Podziemnej Trasy Turystycznej, wycieczki po Górach Stołowych - Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, kopalnia złota w Złotym Stoku, Bazylika i Kaplica Czaszek w Wambierzycach.

 • data: 2011.07.06

Pierwsze zajęcia grupowe z doradcą zawodowym i psychologiem

W dniu 11.06.2011 r. w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce odbyły się pierwsze zajęcia grupowe z doradcą zawodowym i psychologiem dla wychowanków i osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Lepszy Start”. Celem powyższych zajęć było nabycie umiejętności społecznych i zawodowych w tym m.in. poszerzenie wiedzy z zakresu społecznego funkcjonowania stereotypów płci.

 • data: 2011.06.13

Zakończenie pierwszego kursu realizowanego w ramach projektu

W dniu 25.05.2011 r. zakończył się pierwszy kurs realizowany w ramach projektu "Lepszy Start". Jedna uczestniczka – wychowanka rodziny zastępczej zdobyła uprawnienia wychowawcy wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Kurs zorganizował Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Ostrołęce.

 • data: 2011.06.13

Zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym

W ramach projektu „Lepszy Start” rozpoczęły się zajęcia indywidualne z psychologiem i doradcą zawodowym dla wychowanków i osób niepełnosprawnych. Ponadto:

 • 11.06.2011r. - odbędą się grupowe zajęcia z doradcą zawodowym i psychologiem dla ww. grup uczestników.
 • 08.07.2011r. - zajęcia grupowe z psychologiem dla grupy wychowanków;
 • 20.07.2011r. - zajęcia grupowe z psychologiem i doradcą zawodowym dla grupy wychowanków;
 • 27.07.2011r. - zajęcia grupowe z psychologiem i doradcą zawodowym dla grupy wychowanków;
 • 24.08.2011r. - zajęcia grupowe z doradcą zawodowym dla grupy osób niepełnosprawnych.

Celem powyższych działań jest zwiększenie kompetencji społecznych i zawodowych. Zakres zajęć będzie obejmował tematy dotyczące m.in.: umiejętności poruszania się na rynku pracy, opracowania dokumentów aplikacyjnych, umiejętności autoprezentacji, poszerzenie wiedzy z zakresu społecznego funkcjonowania stereotypów płci.

 • data: 2011.05.12

Nawigacja

Projekt „Lepszy Start”  / Działania  / Działania projektu „LEPSZY START” w 2011 roku  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 3853 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki