Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Sobota 19 Września 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

 • Facebook
 • -
 • -

Szybkie linki

Treść strony

Działania projektu „LEPSZY START” w 2012 roku

Ostatnie działania w projekcie „Lepszy Start”

17 osób niepełnosprawnych i 5 kobiet nieaktywnych zawodowo w dniach 24-25.10.2012 r. oraz 01-02.12.2012 r. wzięło udział w warsztatach umiejętności społeczno-zawodowych „Telepracownik – szansą aktywizacji na rynku pracy”.

 • data: 2013.01.12

Talony dla uczestników i uczestniczek projektu

34 uczestników projektu otrzymało talony na samodzielny zakup usług społecznych. Uczestnicy mieli do wyboru usługi stomatologiczne, kosmetyczne, fryzjerskie oraz usługi kulturalno-rozrywkowe do zrealizowania w Ostrołęckim Centrum Kultury i usługi rekreacyjno-sportowe do wykorzystania w Parku Wodnym. Wartość talonu nie przekraczała kwoty 300 zł na osobę.

 • data: 2013.01.12

Zakończyły się kursy…

W listopadzie 2012 r. zakończyły się kolejne kursy. Trzy osoby niepełnosprawne, które są uczestniczkami projektu „Lepszy Start” ukończyły kurs „Kosmetyczny” organizowany przez Centrum Szkoleniowo Kosmetyczne „French Art” Marta Smoderek w Ostrołęce. Cztery uczestniczki – osoby niepełnosprawne zakończyły szkolenie „pracownik administracyjno-biurowy z obsługą komputera i urządzeń biurowych”. Wykonawcą kursu był NOT w Ostrołęce. Jedna osoba niepełnosprawna ukończyła kurs „spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG – stale nierdzewne i metodą MAG – stale nierdzewne”. Wykonawcą kursu był Ośrodek Szkolenia Zawodowego „AMET” w Ostrołęce.

 • data: 2013.01.12

Trwa kurs dla „Samodzielnych księgowych (bilansistów) specjalistów ds. rachunkowości”

Trwa kurs dla „Samodzielnych księgowych (bilansistów) specjalistów ds. rachunkowości”. Wykonawcą kursu jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie Centrum Edukacji Zawodowej w Ostrołęce, uczestniczy w nim jedna osoba niepełnosprawna. Okres realizacji kursu przypada na lata 2012-2013.

 • data: 2013.01.12

Indywidualne zajęcia rehabilitacyjne

We wrześniu i październiku 2012 r. 11 osób niepełnosprawnych uczestniczyło w indywidualnych zajęciach rehabilitacyjnych. Wykonawcą zabiegów była Przychodnia Lekarska w Olszewo Borkach.

 • data: 2013.01.12

Trwają warsztaty wytwarzania dekoracyjnych przedmiotów użytkowych i rękodzieła

Obecnie trwają warsztaty wytwarzania dekoracyjnych przedmiotów użytkowych i rękodzieła, w których bierze udział 5 kobiet nieaktywnych zawodowo i 1 osoba niepełnosprawna. Zajęcia odbywają się w pracowni plastycznej Galerii Ostrołęka. 2 osoby niepełnosprawne, które są uczestnikami projektu „Lepszy Start” ukończyło kurs „Obsługa wózka jezdniowego” i zdobyło uprawnienia do kierowania  wózkami napędowymi w transporcie wewnątrzzakładowym. Wykonawcą kursu było Centrum Szkoleń DOMASIK w Ostrołęce. Aktualnie 1 osoba niepełnosprawna uczestniczy w kursie „spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG – stale nierdzewne i metodą MAG – stale nierdzewne”. Wykonawcą kursu jest Ośrodek Szkolenia Zawodowego „AMET” w Ostrołęce.

 • data: 2012.10.16

Specjalistyczny turnus rehabilitacyjny w Złotowie

W dniach 31.08.2012-13.09 2012 r. w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci „Zabajka 2” w Złotowie odbył się specjalistyczny turnus rehabilitacyjny dla 5-ciorga niepełnosprawnych dzieci i ich 5-ciu matek – uczestniczek projektu „Lepszy Start”. Dzieci brały udział w zabiegach rehabilitacyjnych i usprawniających. Dla kobiet nieaktywnych zawodowo były prowadzone przez psychologa warsztaty podnoszenia kompetencji i umiejętności społecznych. W programie turnusu znalazły się również zajęcia sportowo-rekreacyjne i integracyjno-adaptacyjne m.in. wycieczki piesze, wieczorki integracyjne przy muzyce, nauka salsy, ogniska, zawody sportowe i konkursy.

 • data: 2012.10.16

Uczestniczka projektu „Lepszy Start” zakończyła kurs „Opiekun środowiskowy”

W dniu 7 września 2012 r. jedna uczestniczka projektu „Lepszy Start” zakończyła kurs „Opiekun środowiskowy – opiekun osoby starszej, chorej, niepełnosprawnej” organizowany przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Ostrołęce.

 • data: 2012.09.11

Kolejne kursy w ramach projektu „Lepszy Start”

2 osoby realizują kurs: „obsługa wózka jezdniowego”, którego Wykonawcą jest Centrum Szkoleń „Domasik” Magdalena Domasik w Ostrołęce. 5 osób uczestniczy w kursie na prawo jazdy kat. B i jedna osoba realizuje kurs na prawo jazdy kat. C. Wykonawcą kursów jest Szkoła Nauki Jazdy Turbo Andrzej Skłodowski.

 • data: 2012.09.08

Turnus rehabilitacyjny w Łebie

Uczestnicy projektu systemowego „Lepszy Start” w okresie 15-29.08.2012r. wzięli udział w 14-dniowym turnusie rehabilitacyjnym połączonym z warsztatami podnoszenia kompetencji życiowych i umiejętności społecznych w Ośrodku Profilaktyki Zdrowotnej „Górnik” w Łebie. W turnusie wzięło udział 12 osób z niepełnosprawnością oraz 2 opiekunów. Podczas turnusu każdy uczestnik realizował zabiegi rehabilitacyjne oraz uczestniczył w warsztatach, które były prowadzone przez psychologa. Uczestnicy mieli również zapewnione wiele atrakcji integracyjno-rozwojowych m.in. grill, wycieczki piesze i rowerowe – zwiedzanie okolicy, wieczorki taneczne oraz wycieczka autokarowa do Gdańska.

 • data: 2012.09.08

Zakończył się pierwszy kurs realizowany w ramach projektu „Lepszy Start”

W dniu 30 lipca 2012 r. jeden uczestnik projektu „Lepszy Start” – osoba niepełnosprawna ukończył kurs komputerowy, którego organizatorem była Prywatna Placówka Oświatowo-Wychowawcza Ośrodek Szkolenia Komputerowego Andrzej Gumkowski w Ostrołęce. Kurs obejmował 50 godzin. Podczas szkolenia uczestnik miał okazję zapoznać się z pracą w programie Windows, Word, Excel, organizacją i zarządzaniem danymi, pocztą elektroniczną itp.

 • data: 2012.08.02

Zajęcia z doradcą zawodowym i psychologiem

Od czerwca 2012 roku w ramach projektu „Lepszy Start” rozpoczęły się zajęcia indywidualne z doradcą zawodowym i psychologiem dla osób niepełnosprawnych, kobiet nieaktywnych zawodowo i wychowanków. Celem spotkań jest podniesienie kompetencji życiowych, umiejętności społecznych i zawodowych. Zakres zajęć obejmują tematy dotyczące m. in. predyspozycji, umiejętności i zainteresowań; usystematyzowania rozwoju zawodowego i edukacyjnego; opracowania dokumentów aplikacyjnych; umiejętności poruszania się po rynku pracy; umiejętności autoprezentacji; poznawanie i trenowanie sposobów radzenia sobie ze stresem.

 • data: 2012.08.02

Warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych

W dniach 23-28 lipca 2012 r. w Toruniu odbyły się Warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych, w których uczestniczyło 7 małoletnich i pełnoletnich wychowanków rodzin zastępczych. Oprócz zajęć warsztatowych z psychologiem uczestnicy mieli zapewnione atrakcje turystyczne, m.in.: zwiedzanie Starówki Toruńskiej, zamku w Golubiu-Dobrzyniu, Ciechocinka oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Ponadto młodzież obejrzała seans filmowy w kinie 3D.

 • data: 2012.08.02

Działania środowiskowe w projekcie „LEPSZY START”

W dniu 1 czerwca 2012 r. w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle odbyło się spotkanie integracyjne dla uczestników projektu „Lepszy Start” - wychowanków pieczy zastępczej oraz  rodzin zastępczych i kandydatów na rodziny zastępcze z terenu powiatu ostrołęckiego. W sumie w spotkaniu wzięło udział 65 osób. Oprócz warsztatów etnograficznych „Ginące zawody”, uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie plastycznym na wykonanie pracy o charakterze rękodzieła ludowego. Wyłoniono 8 laureatów konkursu, którzy otrzymali nagrody. Podczas spotkania odbyły się również zajęcia integracyjne prowadzone przez psychologa. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych imprezę należy uznać za udaną. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę!

 • data: 2012.06.06

Nawigacja

Projekt „Lepszy Start”  / Działania  / Działania projektu „LEPSZY START” w 2012 roku  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 4105 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki