Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Niedziela 20 Września 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

OFICJALNE OTWARCIE STRZELNICY I OBIEKTÓW SPORTOWYCH PRZY ZESPOLE SZKÓŁ POWIATOWYCH W KADZIDLE - 15.10.2012R.

-Jest to największa i najkosztowniejsza inwestycja w historii powiatu ostrołęckiego- mówił starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł podczas oficjalnego otwarcia kompleksu sportowego w Kadzidle. Jak zaznaczył, oddana do użytku strzelnica jest trzecim takim typem obiektu w kraju. 15 października, w obecności duchowieństwa, przedstawicieli parlamentu, samorządów, służb mundurowych, kuratorium oraz jednostek podległych starostwu dokonano uroczystego otwarcia. Na ceremonii nie zabrakło radnych powiatowych obecnej i poprzednich kadencji. Obiekt poświęcił ks. bp Janusz Stepnowski.

Oficjalnie oddany do użytku kompleks sportowy kosztował ponad 9 mln 100 tys. zł., na samą strzelnicę wydatkowano około 5 mln zł. Blisko 7 mln 500 tys. zł pochodzi z budżetu UE (RPO WM), 500 tys. zł pozyskano od ministra sportu i turystyki. Pozostała kwota w wysokości 1 mln 400 tys. zł to środki własne powiatu.

W skład obiektów wchodzi: nowoczesna strzelnica oraz dwa boiska, wielofunkcyjne i do gry w piłkę nożną. Strzelnica mierzy 90 m. długości i 15 m. szerokości. Jej główne pomieszczenie wyposażone zostało w 10 stanowisk, w których tor lotu pocisku mierzy 50 m. Ponadto znajduje się tam widownia na około 50 osób, trenaż, sala konferencyjna oraz punkt medyczny.

Oddany do użytku kompleks sportowy służył będzie przede wszystkim młodzieży uczęszczającej do ZSP w Kadzidle, jednak nie wykluczone, że skorzystają z niej także uczniowie innych placówek, a także pracownicy służb mundurowych, zaznaczył starosta Stanisław Kubeł. Jak podkreślił, ma nadzieję, że w nowym obiekcie odbywać się będą również zawody strzeleckie o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i krajowym.

Podczas uroczystości starosta symbolicznie przekazał szkole kilka karabinów sportowych, które będą służyć uczniom klasy mundurowej.  

Ponadto rozstrzygnięty został konkurs I Zawodów Strzeleckich. Odbyły się one 3-5 października. Startowało w nich 75 zawodników.

Uroczystościom towarzyszyły występy uczniów ZSP w Kadzidle, pokaz karate. Zaprezentował się także kadzidlański zespół rokowy „Coorp”.

Na zakończenie zaproszeni goście mogli spróbować swoich sił w strzelaniu.

Nawigacja

Fundusze unijne w powiecie  / Infrastruktura oświatowa  / Oficjalne otwarcie strzelnicy 15.10.2012r.  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 1033 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki