Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Sobota 19 Września 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

III Forum Open Days Mazowsze

Przedstawiciele powiatu ostrołęckiego na czele z wicestarostą Krzysztofem Parzychowskim oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle wzięli udział w konferencji poświeconej Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Mazowieckiego. Podczas spotkania omówione zostały projekty realizowane przez powiat w ramach RPO WM. Konferencja miała miejsce 14-15 listopada w Warszawie. W forum uczestniczyli samorządowcy i przedsiębiorcy z Mazowsza. Organizatorem spotkania była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

W ostatnim czasie w ramach RPO WM powiat ostrołęcki zrealizował cztery inwestycje. Trzy z nich dotyczyły przebudowy dróg: Charcibałda- Zdunek- Zalesie, Teodorowo- Susk Stary- Rzekuń oraz Czerwin- Piski- Nadbory. Czwarte zadanie związane było z budową kompleksu sportowego w tym strzelnicy przy Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. Na spotkaniu projekty zaprezentował wicestarosta Krzysztof Parzychowski. Ponadto uczestnicy konferencji mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z broni laserowej. Na stoisku wystawienniczym, przygotowanym przez powiat ostrołęcki, udostępniony został trenażer zakupiony w ramach projektu.

Podczas konferencji, oprócz zrealizowanych dotychczas zadań, omówione zostały zagadnienia związane z możliwościami finansowania nowych projektów, które przygotowują samorządy oraz indywidualni przedsiębiorcy. Mówiono również o nowatorskich metodach gospodarowania odpadami w kontekście nowych przepisów związanych z tzw. ustawą śmieciową. Podpisane zostały także umowy na unijne dofinansowanie ze środków RPO WM.

Nawigacja

Fundusze unijne w powiecie  / Infrastruktura oświatowa  / III Forum Open Days Mazowsze  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 898 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki