Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 22 Września 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

 • Facebook
 • -
 • -

Szybkie linki

Treść strony

Działania projektu „LEPSZY START” w 2013 roku

Spotkanie mikołajkowe w ramach projektu „Lepszy Start”

W dniu 6 grudnia 2013 r. w sali bankietowej Olimpia w Krukach odbyło się spotkanie mikołajkowe organizowane w ramach działań środowiskowych w projekcie systemowym „Lepszy Start”. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie pieczy zastępczej, rodziny zastępcze, dzieci umieszczone w pieczy zastępczej  oraz kobiety nieaktywne zawodowo z rodzinami. Program spotkania obejmował oprawę artystyczną, m.in. zabawy integracyjne i konkursy prowadzone przez animatorów, pokaz tańca nowoczesnego z warsztatami oraz wizytę Mikołaja, rozdanie paczek świątecznych i poczęstunek.

 • data: 2013.12.18

IV Forum Rozwoju Mazowsza

W dniach 14-15 listopada br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce uczestniczyło w IV Forum Rozwoju Mazowsza w hali widowiskowo - sportowej „Torwar” w Warszawie. Organizatorem forum była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. PCPR jako jedna z dwóch jednostek pomocy społecznej z Mazowsza miało okazję zaprezentować swój projekt systemowy „Lepszy Start”. Nasze stanowisko wystawiennicze cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających.

 • data: 2013.11.20

Ostatnie szkolenia w ramach projektu „Lepszy Start”

W miesiącu październiku ruszyły ostatnie kursy: „Spawanie metodą TIG i MAG”, w którym bierze udział 1 osoba niepełnosprawna. Kurs prowadzi Ośrodek Szkolenia Zawodowego AMET w Ostrołęce.

 • Kurs „Wizażu i stylizacji paznokci”, który realizuje 5 kobiet z orzeczeniem o niepełnosprawności; kurs „Florystyki i bukieciarstwa”: 1 osoba niepełnosprawna. Realizatorem obu kursów jest Firma Handlowo-Usługowa „Kujawiak” Robert Staluszka Europejska Akademia Handlu i Przedsiębiorczości w Jarosławcu Wlkp.
 • Kurs „Instruktora kulturystyki”, w którym uczestniczy 1 osoba niepełnosprawna. Wykonawcą kursu jest Polska Akademia Sportu Placówka Kształcenia Ustawicznego w Warszawie.
 • data: 2013.10.29

Trwają warsztaty wytwarzania dekoracyjnych przedmiotów użytkowych i rękodzieła

Od września 7 kobiet nieaktywnych zawodowo ze względu na opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym uczestniczy w „Warsztatach wytwarzania dekoracyjnych przedmiotów użytkowych i rękodzieła”, które odbywają się w pracowni plastycznej Galerii Ostrołęka.
3 osoby niepełnosprawne zakończyły kurs „Obsługa kasy fiskalnej”, który prowadzony był przez Ostrołęckie Centrum Kształcenia w Ostrołęce.

 • data: 2013.10.29

Usługi edukacyjne

W ramach projektu „Lepszy Start” siedem wychowanek pieczy zastępczej korzysta z korepetycji z matematyki, w tym 5 odbywa zajęcia w formie kursu przygotowującego do matury. Dwie uczestniczki korzystają z korepetycji z j. angielskiego. Korepetycje z matematyki prowadzi firma „Education & Finance Polska” Centrum Mobilnych Korepetycji Jarosław Szymański Ławy 85, 07-410 Ostrołęka oraz LOGOS Centrum Edukacyjne Jan Romańczuk, Tomasz Wysocki s.c. 18-400 Łomża, ul. Ks. Kard. Wyszyńskiego 6/44. Język angielskiego - Ośrodek Nauczania Języków Obcych Języki Świata Katarzyna Anna Kowalczuk, ul. Henryka Sienkiewicza 49, Białystok.

 • data: 2013.10.22

Kursy na prawo jazdy i obsługi wózka jezdniowego

Rozpoczęły się kolejne kursy w ramach projektu „Lepszy Start”: kurs na prawo jazdy kat. B realizuje 5 wychowanków pieczy zastępczej i jedna osoba niepełnosprawna, kurs obsługi wózka jezdniowego: 2 wychowanków oraz 3 osoby niepełnosprawne. Wykonawcą kursów jest Ostrołęckie Centrum Kształcenia Kierowców Antoni Ścibek Rejmontowski ul.Witosa 10, 07-410 Ostrołęka.

 • data: 2013.09.09

Warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych

W dniach 19-25 sierpnia 2013 r. w Sandomierzu odbyły się warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych, w których uczestniczyło 16 małoletnich i pełnoletnich wychowanków pieczy zastępczej. Zajęcia warsztatowe dotyczyły m.in. rozwijania świadomości własnych kompetencji, komunikacji z otoczeniem, asertywności, planowania działań, motywowania do rozwoju osobistego. Druga część warsztatów dotyczyła tematów edukacji seksualnej. Zajęcia warsztatowe prowadzone były przez doświadczonych trenerów Ewę Kosak i Bożenę Andrychowicz. Edukację seksualną prowadziły trenerki z Fundacji SPUNK - Anna Jurek i Aleksandra Dulas. Oprócz zajęć warsztatowych młodzież miała zapewnione inne atrakcje: zwiedzanie Sandomierza, kino, basen, park linowy.

 • data: 2013.09.05

Kolejne kursy w ramach projektu „Lepszy Start”

W miesiącu lipcu br. rozpoczęły się następujące kursy: „Projektowanie i aranżacja ogrodów”, w którym biorą udział 2 osoby i „Kucharz”, w którym bierze udział 1 osoba. Wykonawcą kursów jest GoWork.pl Andrzej Kosieradzki w Siedlcach. Od sierpnia rozpoczęły się kolejne szkolenia:

 • „Nowoczesny handlowiec z kasą fiskalną i obsługą komputera”, w którym uczestniczy 5 osób. Organizatorem kursu jest Firma Handlowo-Usługowa „Kujawiak” Robert Staluszka Europejska Akademia Handlu i Przedsiębiorczości w Janowcu Wlkp.
 • „Masażu od podstaw bez przygotowania”, w którym uczestniczy 5 uczestników projektu. Wykonawcą kursu jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Ciechanowie.
 • „Podstawy księgowości”, w którym uczestniczą 3 osoby oraz „Obsługa komputera z elementami grafiki komputerowej”, w którym bierze udział 5 osób. Wykonawcą obu kursów jest Firma Handlowo-Usługowa „Kujawiak” Robert Staluszka Europejska Akademia Handlu i Przedsiębiorczości w Janowcu Wlkp.
 • data: 2013.08.20

Turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu

W terminach 15-28.06.2013 r. i 20.07-02.08.2013 r. uczestnicy projektu „Lepszy Start” uczestniczyli w 2-tygodniowych turnusach rehabilitacyjnych połączonych z warsztatami kompetencji i umiejętności społecznych w Pomorskim Centrum Rehabilitacji, Zdrowia i Urody Sanatorium  „Panorama Morska” w Jarosławcu. W obu terminach turnusu wzięło udział 21 osób niepełnosprawnych z opiekunami i dziećmi zależnymi oraz 7 kobiet nieaktywnych zawodowo z 7-giem niepełnosprawnych dzieci. Podczas turnusu każdy z uczestników realizował zabiegi rehabilitacyjne oraz uczestniczył w warsztatach, które były prowadzone przez psychologa. W programie turnusu znalazło się wiele atrakcji, m. in.: wycieczka autokarowa do Darłowa, zajęcia integracyjno-rozwojowe, wieczorki, wycieczki piesze.

 • data: 2013.08.20

Kurs kelnerski

Czworo małoletnich wychowanków pieczy zastępczej uczestniczy w kursie kelnerskim. Zajęcia realizowane są w okresie 1-13 sierpnia br. Wykonawcą kursu jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Ciechanowie.

 • data: 2013.08.02

Talony dla uczestników i uczestniczek projektu

54 uczestników projektu otrzymało talony na samodzielny zakup usług społecznych. Uczestnicy mają do wyboru usługi kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne oraz usługi kulturalno-rozrywkowe do zrealizowania w Ostrołęckim Centrum Kultury i usługi rekreacyjno-sportowe do wykorzystania w Parku Wodnym. Wartość talonu nie przekracza kwoty 300 zł na osobę.

 • data: 2013.07.08

Indywidualne zajęcia rehabilitacyjne

Od czerwca 2013 roku w ramach projektu „Lepszy Start” rozpoczęły się indywidualne zajęcia rehabilitacyjne dla 18 osób niepełnosprawnych. Wykonawcą zabiegów jest Przychodnia Lekarska „Zdrowie” w Olszewo Borkach.

 • data: 2013.07.08

Działania środowiskowe

W dniu 8 czerwca 2013 r. uczestnicy projektu „Lepszy Start” - grupa wychowanków pieczy zastępczej wraz z otoczeniem, tj. osobami towarzyszącymi z rodzin uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym do Warszawy, który zorganizowany był w ramach działań środowiskowych. Program wycieczki obejmował. m.in. zwiedzanie Łazienek Królewskich oraz spektakl teatralny – musical „Deszczowa Piosenka” w Teatrze Roma. W wyjeździe uczestniczyło 46 osób.

 • data: 2013.06.11

Zakończyły się zajęcia…

W dniach 27.04.2013 r. i 09.05.2013 r. w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce odbyły się zajęcia grupowe z doradcą zawodowym i psychologiem, w których uczestniczyło 35 osób  niepełnosprawnych i 7 kobiet nieaktywnych zawodowo. Celem powyższych zajęć było nabycie umiejętności i kompetencji społecznych i zawodowych w tym m.in. poszerzenie wiedzy z zakresu społecznego funkcjonowania stereotypów płci, poprawa samooceny, nabycia umiejętności autoprezentacji, poszerzenie umiejętności poruszania się po rynku pracy.

 • data: 2013.05.14

Zajęcia grupowe z doradcą zawodowym

13 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia grupowe z doradcą zawodowym. Uczestniczyło w nich 17 wychowanków pieczy zastępczej. Na 27 kwietnia i 9 maja planowane są zajęcia grupowe z psychologiem i doradcą zawodowym dla grupy osób z niepełnosprawnością i kobiet nieaktywnych zawodowo.

 • data: 2013.04.18

Pierwsze zajęcia w projekcie „Lepszy Start” w 2013 r.

Od marca uczestnicy projektu „Lepszy Start” korzystają z zajęć indywidualnych z psychologiem i doradcą zawodowym. Na kwiecień i maj zaplanowane są zajęcia grupowe z ww. specjalistami.

 • data: 2013.04.18

Rekrutacja

Do projektu systemowego „Lepszy Start” na 2013 r. zakwalifikowano 26 osób w grupie wychowanków pieczy zastępczej, 7 osób w grupie kobiet nieaktywnych zawodowo oraz 37 w grupie osób z niepełnosprawnością. W związku z tym, iż rekrutacja do projektu „Lepszy Start” na lata 2012-2014 prowadzona jest w sposób ciągły, można na bieżąco składać dokumenty aplikacyjne. Do składania aplikacji szczególnie zachęcamy kobiety z niepełnosprawnością.

 • data: 2013.04.18

Nawigacja

Projekt „Lepszy Start”  / Działania  / Działania projektu „LEPSZY START” w 2013 roku  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 4046 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki